Bundesliga, 2. kolo, 22.08.2015, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 3:2 Stuttgart
Stuttgart

Mihaela Bradovski • subota, 22.08.2015.

Posljednji susret u nedjelju u Bundesligi odigran je u Hamburgu gdje je HSV preokretom stigao do pobjede protiv Stuttgarta. Gosti su vodili 2:1 do završnice, ali HSV je ipak stigao do pobjede...

HSV se dosta namučio za prvu ovosezonsku pobjedu. Na svom stadionu ugostio je momčad Stuttgarta, dugo je bio u rezultatskom zaostatku, ali je na kraju ipak uspio uzeti sva tri boda.

Daniel Ginczek s dva gola u prvom poluvremenu odveo je Stuttgart na odmor s prednosti i na odmoru su stvari ponovno ružno izgledale za domaćina koji je sezonu otvorio katastrofom u Münchenu i porazom 5:0.

Da situacija ne bude još kritičnija, pobrinuo se Ivo Iličević koji je postigao jedini pogodak HSV-a u prvom dijelu u 34. minuti kada je primio dugačku loptu Djouroua i u situaciji oči u oči s golmanom, zakucao loptu u mrežu.

Florian Klein napravio je medvjeđu uslugu svojoj momčadi kada je u 53. minuti zaradio dva žuta kartona i ostavio Stuttgart s igračem manje, a domaćin je brojčanu prednost iskoristio u završnih deset minuta golovima Lasogge i Djouroua.

Iličević je odradio cijelu utakmicu, a Ivica Olić ušao je u 66. minuti umjesto Schipplocka.