Veszprem 31:24 Meškov Brest
Meškov Brest

Dva gola Renata Sulića, a tri Ljube Vukića u pobjedi Veszprema protiv Meškova

Mihaela Bradovski • utorak, 01.09.2015.

U susretu prvog kola SEHA lige Veszprem je u svojoj dvorani ugostio momčad Meškov Bresta i upisao pobjedu 31:24. Mađari su u drugom poluvremenu osigurali prednost koja im je donijela pobjedu...

Dok većina klubova tek treba odigrati svoje prve utakmice u novoj sezoni SEHA lige, Meškov iz Bresta odigrao je već i drugu. Nakon pobjede protiv Spartaka 40:28, imao je puno teži zadatak na gostovanju kod snažnog Veszprema i ubilježio je poraz 31:24.

Mađari su u susret ušli kao veliki favoriti i to su potvrdili na parketu, no Meškov se solidno držao 40 minuta, ali širina u redovima domaćina ipak je u konačnici presudila.

Počelo je odlično za Veszprem koji je sredinom prvog poluvremena vodio s visokih 8:3, ali do odlaska na odmor gosti su smanjili zaostatak i na poluvrijeme se otišlo uz vodstvo Mađara 11:9.

Još sredinom drugog poluvremena Meškov je bio na samo dva gola zaostatka, ali onda su se domaćini počeli odvajati i stvarati prednost te su u konačnici visoko slavili 31:24.

Roland Mikler skupio je 16 obrana dok Mirko Alilović nije ulazio u igru. Na drugoj strani Ivan Pešić obranio je devet pokušaja domaćina. Što se tiče strijelaca po šest pogodaka za domaćina postigli su Momir Ilić i Gasper Marguč, a pet Mate Lekai. Renato Sulić zabio je dva gola iz dva pokušaja, a Ivan Slišković upisao je jedan promašaj.

Kod Meškova šest golova postigao je Rastko Stojković, a Ljubo Vukić tri iz četiri pokušaja.