RK Zagreb 25:23 Nexe Našice
Nexe Našice

Zagrebaši nakon velike borbe s Nexeom upisali prvo regionalno slavlje u novoj sezoni

Iz Kutije šibica:Zvonka Keliš • srijeda, 02.09.2015.

Hrvatski derbi ove je srijede otvorio novu sezonu SEHA lige za momčadi PPD Zagreba i Nexea čija je velika borba punih 60 minuta u Kutiji šibica završena pobjedom domaćina 25:23.

PPD Zagreb - Nexe 25:23 (14:17)

1. kolo SEHA Gazprom lige
ZAGREB - Kutija šibica, Gledatelja: 739
Suci: Konjičanin/Konjičanin

PPD Zagreb: Stevanović (8 obrana), Ivić (5 obrana); Mihić 1, Sabljić 2, Vujić, Stepančić 4, Kontrec 1, Šebetić 3, Raković 1, Horvat 5, Šušnja 2, Šandrk 2, Valčić, Obranović 3, Vukić, Kovačević 1
Trener: Veselin Vujović

Nexe: Lelić (9 obrana), Juzbašić; Gadža, Eter 3, Mrđenović 2, Barišić Jaman 2, Zrnić 4, Sršen, Jurjević 3, Sokolić, Nuić, Božić Pavletić 2, Halilković 2, Vegar 2, Nenadić 3, Herceg
Trener: Zdenko Kordi

Sedmerci: PPD Zagreb: 5/5; Nexe: 2/2
Isključenja: PPD Zagreb: 2 min.; Nexe: 2 min.

Hrvatski rukometni prvak viceprvaka je dočekao u prvome kolu SEHA Gazprom lige te je u Kutiji šibica pred lijepo ispunjenim tribinama, a nakon uistinu velike i dobre borbe, PPD Zagreb osigurao slavlje 25:23 te je tako upisao prve regionalne bodove ove sezone.

Borbeno je na parketu Kutije šibica bilo od prve minute, no domaćin je siguran na samome startu te upisuje uvodno vodstvo 3:1. No, ne predaje se Nexe tako lako, učvršćuje obranu i polako, ali sigurno sustiže svog suparnika. Dolaze Našičani tako na 4:5, a za izjednačenje zabija Marin Vegar.

A najbolji su...

Najefikasniji kod PPD Zagreba bio je Zlatko Horvat s pet postignutih pogodaka, Luka Stepančić dodao je njih četiri, Ivan Stevanović upisao je osam obrana, Filip Ivić njih pet, dok je najbolji kod Nexea bio Vedran Zrnić s četiri gola, a Perica Lelić zaustavio je devet lopti.

Dobra borba odvijala se u sklopu prvoga kola SEHA lige i rukometaši Nexea pružaju dobar otpor svom suparniku. Igralo se stoga pogodak za pogodak da bi pred samu završnicu dvoboja Damir Halilković doveo svoju momčad u vodstvo 9:8. Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Zrnić povisuje našičku prednost na +2, a Josip Božić Pavletić i na +3 (11:8). Do odlaska na odmor Zagrebaši pokušavaju smanjiti svoj zaostatak, no na predah se odlazi s gostujućim vodstvom 17:14.

Nisu posustali Našičani ni u nastavku te odmah povisuju svoje vodstvo na +5 (19:14), no vrijeme je tada i da domaća momčad ubaci u brzinu više, učvrsti obranu i počne sustizati svog suparnika. Mrežu Nexea tresu stoga redom Tin Kontrec, Zlatko Horvat, Sandro Obranović i Luka Stepančić i u 42. minuti momci Veselina Vujovića stižu na samo pogodak zaostatka (18:19). Odmah potom siguran je među domaćim vratnicama Ivan Stevanović, no kontru za izjednačenje ne koristi Zagrebov kapetan.

U novom napadu Nexea siguran je, međutim, Saša Barišić Jaman i gosti ponovno odlaze na +2. Napeto je bilo u narednim minutama, momci Zdenka Kordija nisu posustajali te su se dobrano borili za prva tri regionalna boda u novoj sezoni. Osigurao je Nexe vodstvo 22:19 stoga je vrijeme i za domaći predah kako bi trener Vujović posložio svoje momke.

Po novoj obrani Stevanovića Zagreb preko Leona Šušnje stiže na nov minimalan zaostatak pri ulasku u samu završnicu dvoboja (21:22). Razbranjuje se tada Zagrebov vratar, dok domaća obrana vrši dobar pritisak na svog protivnika. Na suprotnoj strani siguran je, pak, Perica Lelić, a nakon velike borbe post od gotovo pet minuta bez pogotka postiže Lovro Mihić za izjednačenje 22:22.

Dobra borba budi i navijače, Nexe čini pogrešku u napadu, loptu uzima Stepančić, a Šušnja je siguran za domaćih +1, dok kapetan Horvat s linije sedam metara odvodi Zagreb na 24:22. Barišić Jaman smanjuje gostujući zaostatak na novih minus jedan, no u posljednjih 15 sekundi ulazi se s domaćih 25:23 koje je postavio kapetan Horvat realiziranim sedmercem, a u posljednjim sekundama Stevanović obranom stavlja točku na i.