MAXtv Prva liga, 10. kolo, 19.09.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Bruno Marić, Tomislav Petrović, Miro Grgić
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Eduardo spašavao Dinamo pa Henriquez promašio kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • subota, 19.09.2015.

U drugom susretu desetog kola MAXtv Prve lige u Splitu su se sastali Hajduk i Dinamo, a susret je završen bez pogodaka. Iako je Hajduk bio bolja momčad tijekom drugog poluvremena, Dinamo je imao priliku utakmice u sudačkoj nadoknadi kada Angelo Henriquez nije realizirao kazneni udarac...

Nakon što su Osijek i Zagreb u petak odigrali susret bez pogodaka, deseto kolo nastavljeno je jednako neefikasno u Splitu gdje je Hajduk ugostio Dinamo. Domaćin je više želio pobjedu, bio je borbeniji, čvršći i tijekom drugog poluvremena opasniji i bolji, ali meč loptu imao je Dinamo.

U sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac nakon prekršaja nad Soudanijem, ali Angelo Henriquez nije iskoristio penal.

Što je susret više odmicao, sve je više do izražaja dolazila svježina Splićana, Dinamo je bio spor, odbijene lopte dolazile su puno češće do domaćih igrača i samo je raspoloženi Eduardo održavao Dinamo u utakmici.

Počelo je velikom prilikom za goste nakon što je Hajdukova obrana zaspala i dopustila Soudaniju da se sjuri prema golu, ovaj je pucao s ruba 16 metara, ali lopta je pogodila gredu.

U prvih 15 minuta igralo se dinamično i otvoreno, osim te prilike Soudanija, Dinamo je prijetio i preko Pjace i Henriqueza, a na drugoj strani opasan je bio Ohandza.

Najveću priliku Ohandza je propustio u 11. minuti nakon velike pogreške Benkovića koji je vraćao loptu u sredinu i idealno proigrao samog Ohandzu na rubu 16 metara. Kamerunac je prošao Eduarda i pucao prema golu, ali Benković je uspio uklizati i ispraviti pogrešku.

U samoj završnici prvog poluvremena Bruno Marić nije dosudio kazneni udarac nakon nespretnog igranja rukom Benkovića u svojem kaznenom prostoru i uz povišene tenzije otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu bolji i konkretniji Splićani, od početka su nizali prilike pred Dinamovim golom, ali lopta nije htjela u mrežu. Eduardo je krasno skidao pokušaje Tudora, Balića, Juranovića, Malokua i zadržao je Dinamo u utakmici.

U tim trenucima Modri se nikako nisu mogli osloboditi pritiska, izlasci na Hajdukovu polovicu bili su prava rijetkost, ali na kraju su ipak dobili veliku priliku za pobjedu.

Soudani je pobjegao Hajdukovoj obrani, dostigli su ga Velazquez i Milović, a Marić je nakon pada Soudanija u 16 metara dosudio penal. Velazquez je ujedno po drugi put ove sezone isključen, a Henriquez nije pogodio okvir gola i ostalo je 0:0.

• Obrisan korisnik20.09.2015. u 13:20
    "ne mijenjamo desetljećima!" ... ispričavam se ako idem previše u politiku ali... 1918. momčad hajduka je oduševljeno dočekala srpsku vojsku, dvadesetih oko hajduka raste otpor velikosrpstvu, uglavnom se događa skretanje uljevo... 40-ih se zavukli u mišje rupe i vode neki pasivni otpor, ni za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 12:47
    Treab Tomislavu Mamiću prodati Hajduk!!! Previše crvenih smradova radi autonomaške podjele sjevera i juga
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 12:46
    mislim da će Hajduk trebati izbaciti iz lige da se ostvare njihovi epiteti prema HNS-u. Počeli su sa glupostima i ne misle stati a zanimljivo da se uvijek komešaju prije izbora... Sada im je frka jer znaju da će izgubiti njihova crvena opcija...
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 12:38
    dragi, ako tebi nije jasno zašto je na Soudaniju bio čisti penal onda ti je najbolje da više i ne gledaš nogomet. Marić je cijelu utakmicu sudio domaćinski i sada ga napadate a nemate zašto. sramota je u što se Split pretvorio - u jednu frustriranu ambiciju bez pokrića koja u svakom vlastitom... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2015. u 12:34
    većina ti komentara stoji, ali nije neobično da i jače ekipe od dinama poslije europskih utakmica pokažu slabije izdanje. ipak, ćorić se nije naigrao pa opet nije ništa pokazao u vremenu koje je igrao. za penal se apsolutno slažem, ali to nije bitno jer većina ljudi ionako ne gleda objektivno... [više na forumu]