Novo slavlje Šibenika, visoka pobjeda Cibalije protiv Segeste

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 19.09.2015.

U subotu je odigrano kompletno osmo kolo Druge HNL, u kojem je Cibalia došla do visoke pobjede nad Segestom, dok je druga momčad Dinama preokrenula rezultat protiv Lučkog...

Šibenik je nastavio s odličnim rezultatima. Lider prvenstva pobijedio je momčad Sesveta s 2:1. Šibenčani su u vodstvo stigli već u osmoj minuti pogotkom Josipa Maleša. U 39. minuti Nigerijac Aliyu Okechukwu postiže pogodak za 2:0. Mreže su mirovale do 82. minute kada je iz kaznenog udarca Ivan Prskalo postigao pogodak za smanjenje vodstva i konačnih 2:1 za šibensku momčad.

Druga momčad Dinama s rezultatom 2:1 pobijedila je posljednjeplasiranu momčad lige Lučko. Već u osmoj minuti momčad Lučkog stigla je u vodstvo pogotkom Ivana Galića. Sastav Sretena Ćuka do poravnanja vodstva stiže u 37. minuti kada je Badji Badara iskoristio veliku pogrešku vratara gostiju Miroslava Koprića te je postigao svoj drugi pogodak u sezoni. U 69. minuti prekrasan pogodak škaricama zabija Senegalac Amadou Macky Diop kojim je preokrenuo početno vodstvo gostiju te postavlja konačnih 2:1. Diop je odličan dojam pokvario u finišu utakmice kada je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Visoku pobjedu upisala je momčad Cibalije koja je na svom terenu pobijedila momčad Segeste s rezultatom 3:0. Vinkovačka momčad u vodstvo je došla u 37. minuti pogotkom Matije Mišića. Na startu drugog poluvremena Frane Vitaić povisuje vodstvo domaćina na 2:0, a Luka Mijoković u 72. minuti postavlja konačnih 3:0.

Gorica je potvrdila dobru formu 3:1 pobjedom protiv Imotskog. Prijelomni trenutak utakmice dogodio se je u 39. minuti kada je stoper Imoćana Mate Papanja dobio izravni crveni karton. Gorica je povela iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Filip Škvorc. Pogodak za 2:0 postigao je Hrvoje Jančetić u 66. minuti, a šest minuta kasnije svoj prvi pogodak u dresu Gorice zabija i Gruzijac Apollon Lemondzava. U 84. minuti iskusni Ante Serdarušić smanjuje rezultat za konačnih 3:1 za domaćina.

Utakmice između Zadra i Rudeša te Dugopolje i Hrvatskog dragovoljca završile su bez pogodaka.

Sljedeće, 9.kolo Druge HNL na rasporedu je u subotu, 26. rujna.