Leicester u produžetku slomio Bilića, Aston Villi gradski derbi, Bournemouth nakon penala izbacio Nepobjedive

Niko Rukavina • utorak, 22.09.2015.

Večeras je odigrano osam utakmica trećeg kola engleskog Capital One Cupa. Kramarićev Leicester nadvisio je Bilićev West Ham pogotkom u drugom produžetku, Aston Villa je slavila u gradskom derbiju, prvom nakon više od četiri godine i osam mjeseci, a Bournemouth je nakon penala bio bolji od Preston North Enda.

U „hrvatskom dvoboju“ Leicester je nadvisio West Ham tek nakon produžetaka. Andrej Kramarić dvoboj je počeo od prve minute, a zamijenjen je u 82. i imao je jedan pokušaj. Lisice su povele u vrlo ranoj fazi, već u šestoj minuti kada je poentirao Joe Dodoo.

Nakon nekoliko izmijenjenih udaraca, Bilićeva ekipa izjednačila je u 26., pogodak je zabio Mauro Zarate na asistenciju Manuela Lanzinija. Leicester je u nastavku utakmice bio bolji, ali su do pobjedničkog pogotka stigli tek u drugom produžetku, u 116. minuti, kada je precizan bio Andy King. Nikica Jelavić nije bio u zapisniku.

Novopečeni prvoligaš Bournemouth nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca slavio je u gostima kod Preston North Enda, popularnih Nepobjedivih, prvog osvajača nacionalnog prvenstva i dvostruke krune u povijesti, danas sudionika Championshipa u kojem se nakon osam kola nalazi na 22. mjestu.

Gosti su poveli preko Shauna MacDonalda u 23. minuti utakmice. Kada se činilo da će Bournemouth do pobjede u regularnom dijelu, Jordan Hugill je poentirao u završnici utakmice i odveo dvoboj u produžetke u kojima Bournemouth dolazi do novog vodstva, pogotkom Marca Pugha u 96. minuti utakmice, ali Preston izjednačuje u 118. preko Daniela Johansona.

U ruletu jedanaesteraca, nogometaši Bournemoutha bili su precizni tri puta, a Prestona dva i u sljedeću fazu ide prvoligaš.

Manchester City je, nakon dva uzastopna 2:1 poraza na domaćem terenu (Juventus i West Ham) razbio u gostima Sunderland s 4:1. Građani su u dvoboj ušli s najjačom postavom i već nakon prvih 46. minuta riješili pitanje pobjednika.

Golove za City zabili su Sergio Agüero u 9. iz penala, Kevin de Bruyne u 25., Vito Mannone autogol u 33. i Raheem Sterling u 36. Počasni pogodak za posljednjeplasiranu momčad Premiershipa zabio je Ola Toivonen u 83. minuti.

U gradskom derbiju Aston Villa je s minimalnih 1:0 nadvisila drugoligaša Birmingham. Jedini pogodak na utakmici zabio je napadač iz Benina, Rudy Gestede u 62. minuti, a ovo je bio prvi susret gradskih rivala nakon 16. siječnja 2011. kada je premierligaški dvoboj završio 1:1.

Prvoligaš Stoke je s minimalnih 1:0 pogotkom Petera Croucha nadvisio drugoligaša Fulham u gostima, a drugoligaš Hull je pogotkom Davida Meylera u 41. iznenadio premierligaša Swansea.

U dvoboju drugoligaša, Middlesbrough je s uvjerljivih 3:0 razbio Wolverhampton, a Everton je preokretom u nastavku utakmice došao do pobjede protiv drugoligaša Readinga. Reading je poveo u 36. preko Nicka Blackmana, a momčad iz Liverpoola došla je do preokreta pogocima Rossa Barkleya u 62. i Gerarda Deulofeua u 73. minuti utakmice.