PSG i dalje bez poraza zahvaljujući golovima Pastorea, Di Marije i Ibrahimovića

Simona Margetić • utorak, 22.09.2015.

Nakon što je u nedjelju završilo šesto kolo, sedmo su dva dana kasnije otvorili Angers i Reims, a nakon njih na rasporedu je bila utakmica između PSG-a i Guingampa. Sva je pažnja bila usmjerena na Ibrahimovića i na to hoće li upisati prvi pogodak ove sezone...

Ukupno 18 puta punili su Parižani mrežu Guingampa u prošlih sedam susreta, a primili nisu niti jedan gol. Posljednji međusobni susret završio je velikom pobjedom, kada je PSG upisao šest pogodaka. Danas su međusobnim utakmicama dodali još tri.

Poveli su domaćini u 18. minuti. Pastore je na asistenciju Ibrahimovića pucao izvan šesnaesterca i lijepo pospremio loptu u donji desni kut. Nastavili su Parižani s dominacijom i napadima na Loesslovu mrežu pa je drugi pogodak pao u 77. minuti.

Strijelac je bio Di Maria, koji je Ibrinu odbijenu loptu ipak uspio ugurati u protivničku mrežu i podebljati vodstvo. Pao je i treći pogodak, a najviše mu se veselio Ibrahimović, koji se konačno upisao na listu strijelaca ove sezone.

Di Maria je 'vratio' uslugu i servirao lijepu loptu Ibrahimoviću, koji je pucao iskosa u donji desni kut i postavio konačnih 3:0 u 83. minuti. Bio je to pogodak koji se čekao sedam kola, a Ibra je četiri minute kasnije propustio priliku za 4:0.

Nakon prekršaja Sankharea na Cavaniju, sudac je pokazao na bijelu točku. U glavnoj ulozi bio je, naravno, Ibrahimović, no njegov pokušaj zaustavio je Loessl. Guingamp, pak, u cijeloj utakmici nije odigrao niti jednu opasniju akciju kojom bi zaprijetio Trappu na vratima.

Osim Parižana, domaćin je danas bio i Angers, koji je s Reimsom odigrao bez pogodaka. Trenutno su bodovno izjednačeni i broje 12 bodova na tablici Ligue 1, a Reimsu je ovo bio treći uzastopni remi.