Saint Etienne opasno blizu Parižanima na vrhu tablice Ligue 1

Simona Margetić • četvrtak, 24.09.2015.

Sredinom tjedna nastavilo se sedmo kolo francuskog prvenstva, a s novom pobjedom Saint Etienne došao je na samo bod zaostatka za Paris Saint Germainom. Nica je, pak, upisala visoku pobjedu protiv Bordeauxa...

Saint Etienne opasno se približio Parižanima na vrhu tablice. Upisao je petu uzastopnu pobjedu, a od prvog mjesta na tablici Ligue 1 dijeli ih samo jedan bod. U srijedu su s jednim pogotkom svladali Troyes.

Zeleno-bijeli na novim bodovima mogu zahvaliti domaćinu Troyesu, koji im je ‘poklonio’ pobjedu autogolom Ayasse u ranoj fazi utakmice. Vlastitu mrežu zatresli su u 13. minuti, a isti rezultat, 0:1, ostao je na semaforu do završetka susreta.

U ostalim utakmicama Toulouse je u posljednjim minutama ispustio pobjedu protiv Marseilla. Pokušavali su sve do 68. minute kada je Braithwaite pogodio za vodstvo domaće momčadi, a deset minuta kasnije Marseille je ostao bez Mendyja zbog crvenog kartona.

Nakon Mendyja, igru su napustili iz istog razloga i Moubandje i Yago, a to je pomoglo Marseillu, koji je izjednačio u 90. minuti preko Batshuayjia.

Ajaccio je podijelio bodove s Rennesom. Precizan je za domaćine bio Larbi u sudačkoj nadoknadi nakon prvog poluvremena, dok je u 89. minuti Rennes izjednačio pogotkom Sia. Lorient je, pak, na domaćem terenu svladao Caen s 2:0, a strijelci su bili Moukandje i Waris.

Bastia je u gostima izgubila s 1:0 od Lyona. Jedini strijelac bio je Kalulu u 18. minuti, a krajem prvog poluvremena gosti su ostali s igračem manje. Igru je napustio Kamano.

U susretu Nice i Bordeauxa palo je sedam golova, a gorak okus nakon ove utakmice ostat će Palloisu, koji je zatresao vlastitu mrežu u 52. minuti. Poveli su gosti iz Bordeauxa preko Plasila, da bi Germain izjednačio, Le Bihan povećao vodstvo, a Pallois zatim postigao autogol.

Nakon što su zatresli vlastitu mrežu, koncentracija im je pala u potpunosti, što je Nica znala iskoristiti i utrpati još tri lopte. Ben Arfa pogodio je u 68. i 75. minuti, a konačnih 6:1 postavio je Mendy.