Benzema s dva gola doveo Real Madrid na vrh ljestvice nakon teškog gostovanja u Bilbau

Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Barcelonin kiks iskoristili su igrači Real Madrida koji su slavili u Bilbau i preuzeli vodeću poziciju na ljestvici. Na samom dnu novim porazima učvrstili su se Sevilla i Malaga...

Madridski Real s Lukom Modrićem i Mateom Kovačićem u prvih 11 uspješno je odradio teško gostovanje u Bilbau. Na kraju je slavio s 2:1, Karim Benzema bio je dvostruki strijelac, a zasluge za pobjedu idu i Keyloru Navasu koji je izludio ponajviše Aritza Aduriza.

Francuz je bio raspoložen, a dobru večer najavio je u 20. minuti. Iskoristio je poklon domaće obrane, presjekao dodavanje San Josea i bez problema zabio za vodstvo.

Madriđani su imali više prilika i bili su opasniji, ali do odlaska na odmor nisu postigli novi pogodak. U završnici prvog dijela prvo je Navas fantastično obranio pokušaj Aduriza, a zatim je Kovačić propustio na drugoj strani veliku priliku.

U drugom dijelu domaćin je uspio izjednačiti u 67. minuti kada je Susaeta odlično centrirao, a Sabin izjednačio na 1:1.

Ipak, vrlo brzo je Real Madrid odgovorio. Tri minute kasnije Modrić je fantastično proigrao Isca, ovaj ubacio za Benzemu, a francuski napadač vraća vodstvo Real Madridu.

Sevilla nikako da uhvati pravu formu i nalazi ser na posljednjem mjestu na ljestvici. Novi poraz upisala je u gostima kod Las Palmasa koji je slavio s 2:0.

Las Palmas je tako stigao do prve ovosezonske pobjede, a donijeli su mu je Mesa pogotkom u 30. i Alcaraz golom u 76. minuti susreta.

Na dnu ljestvice je i Malaga koja također ima samo dva boda i jedina je momčad koja u dosadašnjem dijelu sezone nije postigla nijedan pogodak. Novi poraz nanio joj je Villarreal koji je slavio s 1:0 autogolom Tissonea u 70. minuti.

• vjesu24.09.2015. u 12:13
    Uff da hoce ostati ovako napeto do kraja prvenstva. Celta Vigo ce izgleda igrati jos jedno izvrsno prvenstvo.
    vjesu
  • Zdren24.09.2015. u 11:54
    Modrić je bio izvrstan
    Zdren
  • Obrisan korisnik24.09.2015. u 11:02
    Real se mučio, ali tako je uvijek u Bilabau, tamo se osjeti ona prava mržnja prema Realu. Sevilla zadnja unatoč brojnim pojačanjima.
  • franjc24.09.2015. u 08:19
    To je to. Sad zadržati poziciju do kraja prvenstva i eto ga :D Luka je sinoć valjda oduzeo 20ak lopti, valjda će mu i Ante Čačić znati objasniti kako to raditi u dresu reprezentacije :D