Do prvih pobjeda došli Stuttgart i Borussia (M), Hoffenheim zaustavio Borussiju (D)

Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Kompletirano je šesto kolo Bundeslige u kojem su nizove prekinule obje Borussije i Stuttgart. Borussia iz Mönchengladbacha i Stuttgart upisali su prve pobjede, a Borussia (D) po prvi put nije slavila...

U derbiju začelja susrele su se momčadi koje do ovog kola nisu znale za pobjedu, a taj niz prekinuo je Stuttgart gostujućim slavljem kod Hannovera 3:1. Gosti su bili bolji protivnik i zasluženo su slavili. Imao je Stuttgart više prilika, kontrolirao je susret i više je želio tu prvu pobjedu.

Domaćin je poveo pogotkom Karamana u 14. minuti, ali već četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 2:1 za goste zahvaljujući golovima Gentnera i Wernera. Sve nade domaćina da će doći barem do boda uništio je Maxim pogotkom u završnici susreta.

Schalke je stigao do treće uzastopne pobjede i skočio je na treću poziciju. Ugostio je momčad Eintrachta iz Frankfurta i slavio s 2:0, a do pobjede nije došao lako.

Eintracht se nije samo branio, igrao je otvoreno i imao dosta prilika, međutim za razliku od Schalkea, nije ih iskoristio. Poveo je domaćin u 76. minuti nakon kornera, izveo ga je Geis, a glavom je loptu u mrežu poslao Joel Matip.

Nakon tog pogotka nanizali su gosti nekoliko opasnih napada, no mreža domaćina ostala je nedirnuta da bi u 91. minuti Leroy Sane riješio pitanje pobjednika golom za 2:0.

Seriju od tri uzastopna poraza prekinuo je Bayer koji je u Leverkusenu s minimalnih 1:0 svladao momčad Mainza. Bio je to još jedan susret u kojem je Bayer apsolutno dominirao, ali je teško koristio prilike.

Tek u 70. minuti domaćin je slomio otpor gostiju i došao do pogotka. Strijelac je bio Javier Hernandez koji je lijepo pucao s ruba 16 metara. Nakon njega priliku za povećanje vodstva nije iskoristio Stefan Kiessling koji je pogodio vratnicu, a s istim ishodom završio je i pokušaj Christopha Kramera.

Prva momčad koja je ove sezone uspjela otkinuti bodove Borussiji iz Dortmunda je Hoffenheim. Na svom stadionu remizirao je 1:1 i Borussia više ne bilježi savršen učinak.

U zanimljivom dvoboju Hoffenheim je stigao do vodstva u završnici prvog dijela pogotkom Rudyja da bi u 55. minuti Aubameyang izjednačio na 1:1. Gosti su do kraja utakmice imali konkretnije prilike, ali pogodaka više nije bilo.

Do prvih bodova u novoj sezoni stigla je Borussia Mönchengladbach domaćom pobjedom 4:2 protiv Augsburga. Silno motiviran domaćin već u prvih 20 minuta riješio je pitanje pobjednika.

Augsburg je bio taj koji je "naletio" Borussiji i razigrani domaćin već u 21. minuti vodio je s 4:0 golovima Johnsona, Xhake, Stindla i Dahouda. S dva gola Verhaegha iz kaznenih udaraca gosti su u drugom dijelu tek ublažili poraz.