Branimir Korać • utorak, 22.09.2015.

Derbi šestog kola Bundeslige odigran je na Allianz Areni gdje je Bayern ugostio momčad Wolfsburga i u fantastičnom nastupu Roberta Lewandowskog svladao ga je s 5:1...

Show Roberta Lewandowskog i pet golova za samo devet minuta obilježit će ovo kolo u Bundesligi. Poljak je utakmicu započeo na klupi, ušao je u igru na poluvremenu i od 51. do 60. minute odveo je s pet golova Bayern na ogromnih 5:1.

Wolfsburg je imao vodstvo na poluvremenu zahvaljujući pogotku Daniela Caligiurija na dodavanje Juliana Draxlera. Na odmoru je Guardiola morao nešto mijenjati, u svlačionici je ostavio Thiaga Alcantaru i uveo Lewandowskog, a ovaj mu je zahvalio na najbolji mogući način.

S tih pet golova Lewandowski je postao prvi igrač u povijesti Bundeslige koji je ušao u igru i postigao pet pogodaka te prvi koji je u tako kratkom vremenu napunio mrežu protivnika.

Darmstadt je na svom stadionu ugostio Werder iz Bremena i slavio s 2:1. Gosti su imali vodstvo, međutim nisu izdržali i Darmstadt je napravio preokret.

Aron Johansson doveo je goste u vodstvo u 19. minuti, međutim bivši igrač Werdera Sandro Wagner s dva gola napravio je preokret i odveo Darmstadt do pobjede.

Hertha bilježi dobar ulazak u sezonu što je potvrdila pobjedom protiv Kölna 2:0. Vedad Ibišević s dva gola donio je pobjedu momčadi iz Berlina.

HSV je protekle dvije sezone bio u ogromnim problemima, igrao je loše i teško dolazi do bodova stoga je pravo osvježenje start u novu sezonu. Sada je slavio kod Ingolstadta 1:0 i skočio na šestu poziciju.

Pogodak za pobjedu postigao je Gregoritsch u 87. minuti, Ivo Iličević igrao je do 65. minute dok Ivica Olić nije ulazio u igru.

• SuppaDuppaFly23.09.2015. u 16:47
    5 komada u 9 min...kad se zabije gol do povratka lopte na centar protekne bar minuta...prestrasno i bravo za poljaka!