Hrvatski kup, 1/16 finala, 22.09.2015, 15:30 h, Duga Resa, gledatelja: 1.200
Tomislav Šarić 81'
Osijek

Osijek rutinski do prolaza sigurnom pobjedom u Dugoj Resi

Branimir Korać • utorak, 22.09.2015.

Osijek se pridružio Dinamu, Zadru i Interu u osmini finala Kupa pobjedom u Dugoj Resi protiv istoimenog niželigaša 3:1. Osječani su zasluženo slavili, bili su bolji i pobjeda nije bila pod znakom pitanja...

Karlo Borovac
56'
18
Filip Furač
66'
15
Bruno Špehar
78'
Miljenko Štajduhar
22
(do 66')
Zoran Zekić

Još jedan sudionik osmine finala Hrvatskog kupa poznat je nakon dvoboja u Dugoj Resi gdje je gostovao Osijek. Favorizirani gosti kontrolirali su susret i iznenađenja nije bilo.

Iako je prvu veliku priliku na susretu već na početku imao domaćin, Osijek se brzo pribrao i stezao obruč oko domaćeg gola i u 22. minuti je poveo. Arsenić i Čuljak su kombinirali, potonji je ubacio za Peroševića koji je s desetak metara pogodio za 1:0.

Na poluvrijeme se otišlo s tih 1:0, a odmah na početku drugog dijela gosti su povećali vodstvo. Ponovno je strijelac bio Perošević, ovaj put iskoristio je pogrešku vratara Perakovića i brzo primirio domaćina.

Nastavili su Osječani napadati unatoč vodstvu i to im je donijelo još jedan pogodak. Nakon nekoliko promašenih prilika, u 80. minuti Grgić je asistirao za Šarića koji s desetak metara rješava pitanje pobjednika.

U samoj završnici susreta Grčić je zabio za konačnih 3:1 i tek utjehu domaćinu.