Branimir Korać • srijeda, 23.09.2015.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela španjolskog prvenstva pripremila je Celta koja je u Vigu pregazila Barcelonu s 4:1 u odličnom susretu u kojem su gosti odigrali ispod uobičajene razine...

Činjenica je da Barcelona nije odigrala dobru utakmicu, ali isto tako činjenica je i da je Celta odradila sjajnu utakmicu i napravila ono što je napravio i Athletic Bilbao na San Mamesu u Superkupu.

Barcelona je upisala vrlo visok poraz 4:1, a ne bi bilo nikakvo čudo da je Celta u ovakvoj večeri ugurala još koju loptu u mrežu Ter Stegena.

Već sam početak susreta dao je naslutiti da će to biti teška večer za Barceloninu obranu, nekoliko loših reakcija u prvim minutama doprinijelo je nesigurnosti gostujuće obrane.

Polovicom prvog poluvremena stvari su krenule nizbrdo za Barcelonu. U 27. minuti Nolito je fantastičnim pogotkom iskosa u gornji kut Ter Stegenovog gola doveo Celtu u vodstvo.

Gosti se nisu oporavili od tog šoka, a primili su već drugi gol. Tri minute kasnije Pique je pogriješio, ostavio je puno prostora Iagu Aspasu koji se sjurio prema golu, španjolski reprezentativac nije ga uspio zaustaviti i Aspas je zabio za 2:0.

Na poluvrijeme se otišlo s tih 2:0 i očekivao se žestok ulazak Barcelone u drugi dio te pokušaj smanjenja što je prije moguće.

Stvari su se ipak drugačije razvile. Celta je nastavila sa sjajnom igrom i u 52. minuti Aspas je još jednom bio u odličnoj prilici koja nije realizirana, ali tri minute kasnije još jedna loša reakcija obrane Barcelone i novi Aspasov gol za delirij na tribinama i 3:0.

Počela se tu Barcelona buditi i igrati konkretnije prema golu, ušao je i Ivan Rakitić, ali na smanjenje se čekalo dugo, sve do 80. minute. Tada Messi pronalazi Neymara koji odličnom završnicom smanjuje na 3:1.

Kratko je trajala nada Barcelone. Tri minute kasnije John Guidetti vraća na stranu domaćina visoku prednost, ponovno je pogriješio Pique i priči je bio kraj.

Odigrana su još dva susreta u terminu od 20 sati, a Rayo Vallecano je u jednom od ta dva svladao Sporting Gijon s 2:1. Trashorras i Guerra zabijali su za domaćina, a Jonathan je bio strijelac za goste koji su igrali od 39. minute bez isključenog Espinose. Alen Halilović odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Pobjednika nije bilo u dvoboju između Levantea i Eibara koji su remizirali 2:2. Eibar je golovima Bastona vodio s 2:0, ali levante je uspio poravnati preko Moralesa i Deyversona koji je zabio u 93. minuti.

• Obrisan korisnik24.09.2015. u 11:05
    Ovo me veseli, Celta očito ima recept za Barcu. Sada djele prvo mjesto sa Realom. Sezona je mlada, ali ako ovako nastave, ozbiljni su kandidati za CL.Edit: O, da, zaboravio sam, Pique bi trbao reći da mu se više ne igra i to je to. Očito više nije za ozbiljan nogomet.