Udinese
Udinese 2:3 Milan
Milan

Nikola Raič • utorak, 22.09.2015.

Odličnu utakmicu gledali smo u Udinama, a domaćin u konačnici ipak nije uspio preokrenuti utakmicu. Tri pogotka iz prvog dijela bila su dovoljna Milanu za konačnu pobjedu 3:2…

14 mjeseci Mario Balotelli bio je bez pogotka na talijanskom tlu, a danas se vratio u punom sjaju. Savršeno izvedenim slobodnim udarcem s 20-ak metara dovodi Milan u prednost već nakon pet minuta igre. Samo nekoliko minuta kasnije Milan povećava svoju prednost na 2:0. Ricardo Montolivo sjajno prebacuje obranu Udinesea, a Giacomo Bonaventura, nakon savršenog primanja prsima, mirno realizira stopostotnu priliku.

Nakon odličnog početka, u nastavku gledamo mirnu utakmicu. Milan prepušta inicijativu Udineseu, koji ne uspijeva složiti niti jednu pravu priliku. I kada se činilo da će Milan na odmor otići s dva gola prednosti, udarac iz kuta izvodi Bonaventura. Ubacivanje je spremno dočekao Christian Zapata te udarcem glavom postavlja 3:0 za Milan.

Početak drugog poluvremena uvelike podsjeća na početak utakmice. U prvih deset minuta nastavka padaju dva pogotka, ali s jednom bitnom razlikom, strijelci su u crno–bijelim dresovima. U 51. minuti Emmanuel Badu vraća Udinese u utakmicu, a osam minuta nakon toga Duvanu Zapati nije bilo teško smjestiti loptu u praznu mrežu nakon što ga je odlično proigrao Cyiril Thereau.

Udinese je došao nadomak velikog preokreta. U drugom dijelu na terenu je postojala samo jedna momčad, ali je Milan uspio izdržati sve napade Udinesea i otići s Friulia sa sva tri boda.