Bayern na pogon Lewandowskog nastavio stopostotan učinak, Mönchengladbachu druga pobjeda u nizu

Niko Rukavina • subota, 26.09.2015.

U 7. kolu njemačke Bundeslige, koje je za sada vrlo uspješno za goste, Bayern je pred dvoboj s Dinamom svladao Mainz u gostima s 3:0, a istim rezultatom Bayer iz Leverkusena je slavio u Bremenu. Hoffenheim je upisao prvu prvenstvenu pobjedu, dok Wolfsburg nije uspio svladati posljednjeplasirani Hannover.

Nogometaši Bayerna nastavili su sa stopostotnim učinkom i s 3:0 svladali su Mainz u gostima. Pred dvoboj s Dinamom, kojeg Bavarci igraju u utorak, sjajnu golgetersku formu potvrdio je Robert Lewandowski koji je Mainzu zabio „samo“ dva pogotka.

Prvi dio prošao je u apsolutnoj dominaciji Bayerna no na odmor se otišlo bez pogodaka. Najveću prigodu za Bayern propustio je Thomas Müller u 21. minuti kada nije uspio realizirati kazneni udarac.

Ipak, Bayern je u nastavku zabio tri pogotka i upisao svoju sedmu prvenstvu pobjedu. Lewandowski je u 51. zabio glavom na asistenciju Kingsleyja Comana za svoj 100. pogodak u Bundesligi, a 12 minuta kasnije Poljak je izbio sam pred suparničkog vratara, zaobišao ga i pospremio u praznu mrežu. Konačni rezultat postavio je Coman u 68.

Uvjerljivu 3:0 pobjedu na gostovanju upisao je i Bayer Leverkusen kod Werdera iz Bremena. Jedini pogodak u izjednačenom prvom dijelu zabio je Admir Mehmedi, dok je drugi dio u potpunosti pripao Apotekarima koji su preko Juliana Brandta u 58. i Kevina Kampla u 65. minuti došli do konačnog rezultata.

Nakon što je prvenstvo otvorila s pet uzastopnih poraza, Borussija iz Mönchengladbacha upisala je drugu uzastopnu pobjedu i pobjegla je iz zone ispadanja. S 3:1 u gostima su nadvisili Stuttgart. Borussija je povela u 16. preko Granita Xhake, da bi samo četiri minute kasnije udvostručili vodstvo nakon što je udarac Xhake u vlastitu mrežu skrenuo Christian Gentner.

Stuttgart je u 40. uspio smanjiti rezultat preko Dainela Ginczeka, a u nastavku su domaćini bacili sve karte u napad, bili su bolja momčad, ali nisu iskoristili mnoge šanse koje je kaznio Borussijin Raffael u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Nakon što ih je u prošlom kolu Lewandowski slomio s pet pogodaka u devet minuta, Wolfsburg nije uspio na domaćem terenu svladati posljednju momčad lige, Hannover koji je u prvih šest kola upisao samo jedan bod. Vukovi su poveli u 40. preko Basa Dosta, a Hannover je do drugog boda došao pogotkom Japanca Hiroshija Kiyotakea u 57.

Do prve pobjede u prvenstvu došao je Hoffenheim na gostovanju kod Augsburga. Poluvrijeme je završilo rezultatom 1:1, da bi u nastavku utakmice Kevin Volland zabio svoj drugi pogodak u 68., a u 73. asistirao Jonathanu Schmidu za konačnih 3:1.

• narada10826.09.2015. u 22:54
    Ovo sa Müllerom kao prvi strijelac penala mi se nikako nije sviđalo otkad je to on. Danas se je odmah vidjelo da će promašiti; za penale se treba dobrog tehničara a on to nije. To ih može koštati u bitnoj situaciji.
    narada108
  • narada10826.09.2015. u 22:49
    Realno, Lewandowski u napadačkoj krizi. Treba mu 12 minuta između dva gola, pff ;-) BTW Čestiitke za stotku.
    narada108
  • Obrisan korisnik26.09.2015. u 19:34
    svi očekuju da će bayern demolirati dinamo,a ja očekujem da će dinam oodigrati muški i bez straha...nikakvih 5,6 razlike,već možda čak i X
  • Obrisan korisnik26.09.2015. u 18:05
    Treba odigrati hrabro i dati sve od sebe. Ako to igrači naprave nitko im ne može ništa prigivoriti i ako bud 5-6 razlike za Bayern, trenutno su ekipa u najboljoj formi na svijetu.