Nacional i Split uvjerljivi, Vrgorac u posljednjoj sekundi do pobjede u lokalnom derbiju, Kohorta vodila Osijek do pobjede nad Dinamom

Niko Rukavina • ponedjeljak, 28.09.2015.

U drugom kolu 1.HMNL odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih utakmica. U lokalnom derbiju Vrgorac je svladao Novo Vrijeme pogotkom u posljednjoj sekundi susreta, a u sjajnoj atmosferi dvorane Zrinjevac u Osijeku, domaćini su vođeni Kohortom nadvisili Futsal Dinama nakon preokreta. Favoriti Nacional i Split Tommy upisali su uvjerljive pobjede.

Vrgorac - Novo Vrijeme Makarska 3:2

U superuzbudljivoj utakmici u Vrgorcu domaćini su nadvisili lokalne rivale iz Makarske pogotkom u doslovno posljednjoj sekundi utakmice te su s drugom tijesnom pobjedom zadržali stopostotni učinak.

Vrgorac je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrao goste, ali su na odmor otišli s prednošću od samo jednog gola razlike budući da je vratar Makarana Filip Blašković imao sjajnu večer. Jedini pogodak za Vrgorac u prvom djelu zabio je Saša Subotić u 12. minuti.

Gosti su se u nastavku utakmice probudili i preko Renata Buzova u 26. dolaze do izjednačenja. Ipak, Subotić u 30. donosi Vrgorcu novo vodstvo, ali samo dvije minute kasnije Marin Musinov Novom Vremenu donosi novo izjednačenje.

Kada se činilo da će lokalni rivali podijeliti bodove, Mirko Jurjević je 3 sekunde prije kraja klizećim startom srušio Mija Marinovića i zaradio isključenje. Iz posljednje akcije, igrač utakmice Subotić uposlio je na drugoj strani Duška Martinca koji sa zvukom sirene poentira za veliko slavlje domaćina.

Osijek Kelme - Futsal Dinamo 3:2

Osijek Kelme i Futsal Dinamo odigrali su odličnu i vrlo uzbudljivu utakmicu u Osijeku. Na kraju su domaćini slavili nakon preokreta u posljednjoj četvrtini dvoboja. Veliki obol u pobjedi Osijeka imala je navijačka skupina Kohorta koja je u dvorani Zrinjevac napravila sjajnu atmosferu i vodila je svoje ljubimce do prva tri boda u prvenstvu.

Dinamo je u prvom dijelu bio bolja momčad na terenu. Nakon dvije dobre propuštene prigode, Modri su poveli u 14. pogotkom kapetana Matije Đulvata. Osijek je ipak uspio izjednačiti u posljednjim trenucima prvog dijela preko Armanda Kajfeša.

U nastavak utakmice Dinamo je ušao još bolje, nakon pritiska i nekoliko propuštenih prigoda Zagrepčani su došli do novog vodstva, u 26. preko Sadata Ziberija. Osijek se tada otvorio i počeo je pritiskati Dinamo, da bi u 30. izjednačili pogotkom Zvonimira Horvata, nakon pogreške Dinamovog Horvata, Mateja.

Dinamovci, koji su naviknuli igrati u "bučnoj" atmosferi, ponovno su se probudili i nanizali su nekoliko odličnih šansi, ali domaća vratnica i vratar Osijeka, Ivan Mladina, nisu dozvolili pogodak. Promašene prigode Dinama iskoristio je Ante Čurković i dvije minute prije kraja donio svojoj momčadi vrijednu pobjedu, a svojim navijačima razlog za slavlje.

Nacional - Square 5:1

Dvoboj prošlogodišnjih finalista Kupa, odnosno prvog i trećeg u prvenstvu s pravom je preuzeo titulu derbija kola. No, s obzirom na realno stanje na "papiru", Nacional je protiv dubrovačkog Squarea bio veliki favorit, a tu je titulu opravdao domaćom 5:1 pobjedom.

Ipak, Square je poveo pogotkom Borne Tikvice, no Novinari nisu dozvolili reprizu prošlosezonskog dvoboja u Fusio centru, kada je Square neočekivano slavio s visokih 6:1. Pritiskali su goste i nakon mnogo propuštenih prigoda došli do izjednačenja pred kraj poluvremena. Strijelac je bio Borko Surudžić nakon asistencije Tihomira Novaka.

I nastavak je započeo slično, s pritiskom domaćina i grčevitom borbom u obrani gostiju, no sjajni Zoran Primić nije mogao dovIjeka odolijevati šansama domaćina, i Nacional je preko Surudžića, Novaka, Renata Koturovića i Mladena Kocića došao do konačnih 5:1.

Ovo je bila odlična provjera za Nacional koji sredinom tjedna započinje nastup u Glavnoj rundi Uefinog Futsal Cupa koju će Zagrepčani odigrati u mađarskom Györu protiv istoimenog domaćina, Baku Uniteda iz Londona i bjeloruskog Lida.

Murter - Split Tommy 0:8

Nakon što su u prvom kolu na domaćem terenu nadvisili Osijek Kelme s 5:0, Splitovci su u drugom bili bolji od Murtera na gostovanju s visokih 8:0 i nakon dva kola predvode ligašku ljestvicu s maksimalnim učinkom i gol razlikom 13:0.

Apsolutni junak dvoboja bio je bivši igrač Murtera Stjepan Perišić koji je zabio pet pogodaka, od kojih je četiri zabio u prvom dijelu, tri u razmaku od tri minute. U nastavku utakmice zabio je još jedan, Genario dva te Franco Jelovčić jedan za konačnih 8:0.

Splićani će nastavak stopostotnog niza tražiti u derbiju kola protiv također maksimalnog Vrgorca na Gripama, dok će ove sezone oslabljeni Murter prve prvenstvene bodove tražiti na "vrućem" gostovanju u Domu sportova kod Futsal Dinama.

Solin - Uspinjača 3:2

Treća utakmica u 2. kolu koja je završila pobjedom domaćina 3:2, odigrana je u Solinu između istoimenog domaćina i zagrebačke Uspinjače. Obje ekipe tražili su prve prvenstvene bodove, utakmica je bila vrlo izjednačena, ali su domaćini na kraju ipak došli do trijumfa.

U vodstvo su prvi došli gosti pogotkom Marka Starčevića u 10., no već u sljedećoj minuti Pjero Andrijašević Murteru donosi izjednačenje, a Ante Ćorluka u 18. preokret. U 28. Ante Rađa pogađa za 3:1 domaćina, a u sljedećoj minuti Karlo Beronić uspijeva ublažiti gostujući poraz.

Ovo su bila prva tri boda u prvenstvu za Solin koji u sljedećem kolu gostuje u Makarskoj kod Novog Vremena, dok će Uspinjača prve bodove tražiti u "nemogućoj misiji", u Dvorani II Doma sportova protiv prvaka Nacionala.

Alumnus - Potpićan 98 ADT 4:2

U novoj sezoni prilično oslabljena momčad Alumnusa u prvom je kolu pružila vrlo dobar otpor aktualnom prvaku i najvećem favoritu Nacionalu, a u drugom su svladali novopečenog prvoligaša Potpićan s 4:2.

Studenti su na odmor otišli s prednošću od 3:1, a u nastavku utakmice obje ekipe su zabile po jedan pogodak za konačnih 4:2. Pogotke za Alumnus zabili su Dario Markić dva puta, Filip Ukalović jednom i Potpićanov Alen Lalić u vlastitu mrežu. Za goste iz Istre zabili su Keven Drndić i Marko Pećar.

Alumnus u idućem kolu gostuje u Dubrovniku protiv Squarea koji je favorit u tom dvoboju, dok će Potpićan prve bodove u povratničkoj sezoni u 1. HMNL tražiti u Labinu protiv Osijek Kelmea.