Zadar u novu ABA sezonu ušao pobjedom protiv Cibone

Branimir Korać • četvrtak, 01.10.2015.

Prvi susret u novoj sezoni ABA lige odigrali su Zadar i Cibona, a Zadar je odnio pobjedu 62:53. Predvođen raspoloženim Coseyjem, Zadar se pokazao kao bolji i spremniji u ovom trenutku...

Otvaranje nove sezone u Višnjiku nije donijelo posebno kvalitetnu utakmicu, ali uzbuđenja nije nedostajalo. Zadar je bio taj koji je kontrolirao utakmicu cijelim njezinim tijekom i zaslužio je pobjedu.

Ovakav rasplet nije neočekivan, Cibona je imala dosta problema tijekom pripremnog razdoblja, mlađi Žižić, Slavica, Mavra, Fisher, Berisha, svi su imali određenih problema, a sada je ostala i bez Zupca te je takva imala dosta manje šanse uoči ovog susreta.

Zadrani su u boljem raspoloženju dočekali Cibonu i od samog početka bili su u boljem ritmu. Već prva četvrtina bacila je Cibose u minus, napadački su reagirali jako loše, zaostajali su 18:8 nakon prvih deset minuta i još mogu biti zadovoljni što nisu bili u većem minusu jer su šutirali 2/13 iz igre i imali već sedam izgubljenih lopti.

U drugoj četvrtini Cibona je dobro krenula i tricama Berishe i Hukića uspjela se približiti na 20:17, bilo je to razdoblje u kojem je Cibonin napad bio tečan i dobar, ali Zadar je ubrzo zaigrao agresivnije u obrani i vratio se u dvoznamenkastu prednost. Otišao je na 31:21 i zadržao plus deset sve do odmora.

Na samom otvaranju drugog dijela Zadar je stigao i do najviših plus 12 da bi se Cibona približila na 46:40 i u zadnju dionicu unijela nešto veću neizvjesnost.

Sredinom posljednje četvrtine serijom 5:0 i nakon trice Fishera Cibona je došla na 53:48, Jagodić-Kuridža smanjio je na 55:52 i tu se utakmica prelomila. Dugo je stajao taj rezultat i nakon što Krušlin nije ubacio tricu, na drugoj strani je pogađa Lovre Bašić, odvaja Zadrane koji do kraja susreta mirno završavaju posao i potpuno zasluženo slave.

Cosey je bio prvo ime susreta s 20 poena, a na drugoj strani Ante Žižić ubacio je 11 poena uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik02.10.2015. u 10:22
    Loša utakmica, zaslužena pobjeda Zadra koji će na svom terenu biti teško savladiv!Od mlađih igrača samo je Ante Žižić dobio minutažu. Šteta da je Zubac ponovo ozlijeđen.Mavra i Bašić dobili mrvice. Stalno kukamo kako nemamo playa u A ekipi, a već 25 godina radimo iste greške...kupuju se osrednji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.10.2015. u 08:55
    Cibonin debeljuco od playa je daleko od bio kakve fizičke spreme. Vidi se da je premazan svim mastima , ali ovakav može samo na basket na Klaku. Utakmicu je usmjerio M.Ramljak odličnom obranom. Premalo minuta za Bašića.
  • tomahawk9202.10.2015. u 00:58
    crnjo 20 poena,valorizacija 12,a velika nada bašić i ove mrvice što dobije 0 asistencija a playa igra O.o
    tomahawk92
  • krševan01.10.2015. u 21:13
    to što je doša iz druge lige ne znači da je loš igrač, to mu je bila prva sezona sa ove strane bare, uglavnom dobar skauting, dobar play vjerovatno i ne preskup, pogodak. Loša košarka što je razumljivo za početak sezone, važno je bilo dobiti. Cibona jako loša, samo greškama zadra nisu izgubili sa... [više na forumu]
    krševan
  • Obrisan korisnik01.10.2015. u 20:35
    dođe lik iz frc 2. lige i igrač utakmice...sad mi je jasno zašto godinama ispadamo jadni na sp i ep-ima...