Donna Vekić preko Rodine do četvrtog WTA finala u karijeri, drugog u Taškentu

Branimir Korać • petak, 02.10.2015.

Donna Vekić plasirala se u finale WTA turnira u Taškentu pobjedom protiv Ruskinje Evgenije Rodine koju je svladala sa 7:5, 6:1 nakon 80 minuta igre...

Četvrti put u karijeri Donna Vekić igrat će u finalu nekog WTA turnira. Od 2012. godine svake sezone upisala je po jedno finale i tu je tradiciju nastavila i ove godine nakon ulaska u finale Taškenta.

Ovo je drugi put da će igrati u završnici turnira u Taškentu, prvi put borila se za titulu 2012. godine s Rumunjkom Irinom Camelijom Begu koja je bila bolja s dva puta 6:4, a ovaj put protivnica će joj biti lakša, očekuje ju Japanka Nao Hibino.

Posljednje finale igrala je prošle godine u travnju u Kuala Lumpuru kada je pobjedom protiv Dominike Cibulkove stigla do svoje jedine titule na WTA Touru.

U ovogodišnjem polufinalu za protivnicu je imala 93. igračicu svijeta Evgeniju Rodinu, no Vekić je, iako 40 mjesta slabije plasirana, bila bolja i zasluženo je slavila.

U prvom setu Rodina je u dva navrata hvatala break zaostatka i vraćala se u set, ali onaj ključni, maratonski na kraju seta donio je Donni Vekić set sa 7:5.

U drugom setu Rodina je izdržala do 1:1 i nakon toga pala. Vekić je uzela pet gemova u nizu te sa 7:5, 6:1 prošla u finale turnira na kojem je i prvi put u karijeri zaigrala u borbi za trofej.

WTA Taškent, polufinale:
Donna Vekić (Hrvatska) - Evgenija Rodina (Rusija) 7:5, 6:1

• Obrisan korisnik02.10.2015. u 20:14
    jedan slucajni bljesak,je doveo do finala ona je hrvatska ana kournikova.
  • Obrisan korisnik02.10.2015. u 17:38
    Čestitke Donni na pobjedi i finalu. Gledao sam njen meč nakon dugo vremena i na žalost ne vidim nikakvog napretka. Jednodimenzionalna igra koja se svodi na pucačinu s osnovnee linije pa ko živ ko mrtav. S takvom igrom ako ima svoj dan može dobiti Rodinu i slične koje jednako igraju, no svaka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.10.2015. u 15:31