MAXtv Prva liga, 12. kolo, 03.10.2015, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 584

Niko Rukavina • subota, 03.10.2015.

Prvi put u povijesti, RNK Split je slavio u Gradskom vrtu protiv Osijeka. Utakmica nije bila pretjerano sadržajna, a pobjednika je odlučio sjajni volej Dražena Bagarića pred sam kraj susreta.

Marko Simonovski
45'
32
Miloš Đorđević
90'+3'
44
Jure Obšivač
90'+3'
Goran Sablić

Goran Sablić nije mogao poželjeti bolji debi na klupi Splita. U svojoj prvoj profesionalnoj utakmici prekinuo je lošu seriju svoje momčadi od tri utakmice bez pobjede, a Split je uspio svladati Osijek u Gradskom vrtu, prvi put u HNL-u.

Osijek je bolje otvorio utakmicu, nakon nekoliko kornera, prvu dobru prigodu propustio je Antonio Perošević kojem se lopta odbila na pet metra od gola, ali iz blazine nije uspio poentirati za vodstvo svoje momčadi.

Nakon početnog pritiska Osijeka, Split se stabilizirao i sve je češće prijetio Zvonimiru Mikuliću. No, Crveni su do ozbiljnih prigoda došli tek u finišu poluvremena. Nakon blokiranog udarca Ante Majstorovića u 40., najveću prigodu na poluvremenu Sablićevi izabranici propustili su u 42. kada je Miloš Vidović nakon kornera s pet metara glavom pucao malo kraj gola.

Zoran Zekić je na odmoru bivšeg Splitovca Gorana Rocu zamijenio Nikolom Matasom, a Nikolu Mandića Josipom Špoljarićem. Nakon nesadržajnih početnih 10 minuta nastavaka, Perošević je nakon pogreške Amira Rrahmanija izbio san pred Danijela Zagorca, ali je golman Splita pravodobnim istrčavanjem uspio otkloniti opasnost.

Ubrzo je na drugoj strani zaprijetio Split, preko Marka Simonovskog koji je nakon kornera pucao kraj gola. Isti igrač se deset minuta kasnije našao u novoj dobroj prigodi, ali je nakon predugog oklijevanja pucao u blok. Utakmica se bližila kraju i činilo se kako Split ni u osmoj utakmici u Gradskom vrtu neće do pobjede, no tada se ukazao Dalibor Bagarić i sjajnim pogotkom Splitu donio pobjedu.

Bagarić je u 78. s ruba kaznenog prostora opalio neobranjivi volej u sam kut Mikulićevih vrata. Do kraja utakmice Osijek nije uspio zabiti izjednačujući pogodak i nakon nepunog 12. kola ostali su prikovani na pretposljednjem mjestu ljestvice s četiri boda zaostatka za Slaven Belupom.