Carpi stigao do prve pobjede u sezoni, gradski derbi u Veroni završio bez pobjednika

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 03.10.2015.

U subotu odigrane su dvije utakmice sedmog kola talijanskog prvenstva u kojem je prošlosezonski drugoligaš Carpi s novim trenerom stigao do prve pobjede u sezoni...

Carpi je stigao do prve pobjede u sezoni nakon što su na svom terenu porazili momčad Torina rezultatom 2:1. Prvu veću priliku na susretu imao je Carpi, nakon što je Matteo Fedele puca izravno iz slobodnog udarca, ali njegov pokušaj brani Daniele Padelli. U 33. minuti stoper gostiju Cesare Bovo uputio je udarac iz velike udaljenosti, ali lopta je otišla malo preko grede.

Carpi je poveo u 55. minuti, udarac s dvadesetak metara uputio je Gabriel Silva i pogodio lijevu stativu, a lopta se odbila u leđa vratara gostiju Padellija i završila u mreži za vodstvo domaćina. U 72. minuti Carpi je povećao vodstvo, nakon sjajne asistencije veterana Marca Borriella pogodak glavom postiže Ryder Matos. Tri minute kasnije hrvatski stoper Igor Bubnjić je napravio prekršaj u šesnaestercu, a sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu uspješno je izveo Maxi Lopez i postavio konačan rezultat 2:1 u korist domaćeg sastava. Utakmica protiv Torina bila ujedno i prva utakmica Giuseppea Sannina na klupi Carpija, a bolji početak nije mogao poželjeti.

Gradski derbi u Veroni završio bez pobjednika rezultatom 1:1. Chievo je imao prvu veliku priliku na susretu, Marco Rigoni uputio je udarac s dvadesetak metara, ali njegov pokušaj brani Rafael.

Prvi pogodak na susretu postignut je u 70. minuti, nakon ubačaja lopta je stigla do Erosa Pisana koji glavom zabija za vodstvo Hellas Verone. 13 minuta kasnije Chievo dolazi do poravnanja rezultata, nakon ubačaja Massima Gobbija najviši u skoku je bio Lucas Castro koji glavom postiže pogodak za 1:1. Do kraja susreta Chievo je imao dvije velike prilike, ali rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila 1:1.