Kiel slavio u njemačkom derbiju, gostujuće pobjede PSG-a i Wisle

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.10.2015.

U susretima trećeg kola skupine A Lige prvaka rukometaša gostujuće pobjede uz Veszprem upisali su i PSG i Wisla Plock dok je Kiel jedini bio uspješan na svom parketu...

Bešiktaš - PSG 30:40

PSG stigao je do očekivane pobjede na gostovanju kod Bešiktaša kojeg je svladao s 40:30. Parižani su napadački bili još jednom raspoloženi, ali ono s čim ne mogu biti zadovoljni svakako je obrana s obzirom da su od Turaka uspjeli primiti čak 40 pogodaka. Nakon tri odigrana kola, uz Bešiktaš imaju uvjerljivo najviše primljenih pogodaka u skupini A.

Pobjeda ipak nije dolazila pod znak pitanja. Domaćin je posljednji puta imao priključak u 24. minuti kada je na semaforu stajalo 14:14, ali do kraja poluvremena gosti su bili vrlo ubojiti, realizirali su svoje napade i na odmor su otišli s vodstvom 21:17.

Ako se Bešiktaš nečemu i nadao, svaka nada mu je ubijena početkom drugog dijela. Serijom 4:0 uz dva gola Mikkela Hansena, PSG se odvojio na 28:20 i u nastavku je lakoćom održavao visoku prednost. U dvoznamenkasti plus ušao je u 53. minuti golom Luke Karabatića za 36:26 te je na kraju slavio s 40:30.

U pobjedničkom sastavu Hansen je postigao deset pogodaka, po šest su dodali Luka i Nikola Karabatić dok je pet dodao Samuel Honrubia. Igor Vori nije bio među strijelcima dok je kod Bešiktaša Josip Buljubašić postigao jedan pogodak. Sedam je zabio Ramazan Döne, a po pet su dodali Tolga Özbahar i Darko Đukić.

Kiel - Flensburg 27:23

Veliki njemački derbi između Kiela i Flensburga završio je pobjedom Kiela 27:23 nakon velike borbe u kojoj je domaćin zasluženo slavio. Ljubomir Vranješ na svoj 42. rođendan krenuo je na vratima s Kevinom Möllerom ispred Mattiasa Anderssona što je bio dobar izbor (17 obrana Möllera), međutim nije bilo dovoljno za pobjedu.

Domaćin je skupo platio ovu pobjedu, u ranoj fazi ostao je bez Patricka Wienceka, a da stvar bude još gora, sumnja se na vrlo tešku ozljedu križnog ligamenta što bi značilo da je za njega možda gotova i sezona.

Susret je protekao u očekivanoj tijesnoj borbi, bez velikih odvajanja, a Kiel je bio taj koji je kontrolirao susret i više bio na rubu odvajanja. Napokon je uspio pobjeći u završnici, na ulasku u zadnjih deset minuta na semaforu je stajalo 21:21, a onda Duvnjak, Canellas, Vujin i Toft Hansen lome utakmicu, rade 4:0 i Flensburg se više nije mogao vratiti.

Joan Canellas bio je najefikasniji sa sedam golova iz osam pokušaja, Duvnjak je dodao šest iz 13 pokušaja, a Vujin pet. Kod Flensburga po četiri gola zabili su Holger Glandorf i Lasse Svan.

Celje - Wisla Plock 25:28

Nakon poraza od Zagreba, Celje je ubilježilo još jedan poraz na svom parketu. Ovaj put pobjedu odnosi Wisla Plock koja je slavila s 28:25, a Celjane je pokopalo vrlo loše prvo poluvrijeme u kojem je u njihovoj igri malo toga funkcionirali i Poljaci su se tu uspjeli odvojiti na visoku prednost.

Otvaranje Lige prvaka pobjedom na gostovanju kod Bešiktaša u Celju je dodatno podgrijalo optimizam, ali još uvijek nema pravog pokrića za takvo što, posebno nakon dva poraza protiv izravnih konkurenata za prolazak skupine.

Domaćin je vrlo loše ušao u utakmicu, od samog početka bio je u rezultatskom minusu i što se više bližio kraj prvog poluvremena, to je razlika na stranu gostiju sve više rasla. U završnici prvog dijela bilo je i plus osam da bi se na odmor otišlo sa 17:10 za Wislu.

U drugom poluvremenu bolji Celjani, ali nisu uspjeli potpuno izbrisati zaostatak. Najbliže su došli kada su smanjili na 24:22 i odmah nakon toga imali napad za minus jedan, ali Blaž Blagotinšek nije bio precizan i Wisla se ponovno odvojila.

Dmitrij Žitnikov predvodio je Wislu sa šest golova koliko je zabio i Žiga Mlakar kod Celja. Šime Ivić upisao je dva šuta i oba promašio.