Liga prvaka - Skupina A, 3. kolo, 03.10.2015.
RK Zagreb 20:21 Telekom Veszprem
Telekom Veszprem

PPD Zagreb u posljednjim minutama ispustio pobjedu nad Veszpremom

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 03.10.2015.

Momčad PPD Zagreba u sklopu trećeg je kola Lige prvaka u zagrebačkoj Areni ugostila mađarski Veszprem, a nakon nove velike borbe na parketu te vodstva tijekom većeg dijela susreta, Zagrebaši nisu uspjeli osigurati novo europsko slavlje, a minimalnu pobjedu upisuje Veszprem.

PPD Zagreb - Veszprem 20:21 (10:9)

Liga prvaka, skupina A, 3. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 15159
Suci: Gjeding/Hansen (Danska)

PPD Zagreb: Stevanović, Ivić (13 obrana); Mihić 1, Sabljić, Vujić, Stepančić 4, Kontrec, Šebetić 2, Raković, Horvat 3, Šušnja, Šandrk 1, Valčić, Obranović 3, Kovačević, Pavlović 6
Trener: Veselin Vujović Veszprem: Mikler (7 obrana), Alilović; Gulyas, Ivancsik 2, Schuch, Ilić 1, Palmarsson 2, Nilsson 3, Zeitz, Ugalde, Marguč 8, Rodriguez 1, Terzić, Sulić, Lekai 1, Slišković 3
Trener: Xavier Sabate

Sedmerci: PPD Zagreb: 3/4; Veszprem: 7/7
Isključenja: PPD Zagreb: 18 min.; Veszprem: 8 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: -; Veszprem: Ilić (13. min.)

Hrvatski prvak u trećem je kolu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja snage u zagrebačkoj Areni ugostio momčad mađarskog Veszprema. Velika borba ponovno se odvijala na parketu Arene uz vrlo dobro navijanje s obje strane, a nakon prvih 30 minuta PPD Zagreb je na odmor otišao s minimalnim vodstvom 10:9, a iako u prvim minutama drugoga poluvremena gosti izjednačuju, Zagrebaši se još jednom odvajaju, no Mađari ne posustaju, sustižu suparnika, preokreću rezultat u svoju korist u samoj završnici i na kraju upisuju minimalno slavlje.

Trener Veselin Vujović u prvu obranu u susretu poslao je Filipa Ivića među vratnice, dok su se ispred njega našli Luka Raković, Luka Šebetić, Leon Šušnja, Tin Kontrec, Tonči Valčić i Lovro Mihić, a s tribina su utakmicu gledali Lovro Šprem i Marko Vukić te ozlijeđeni Josip Valčić i Stipe Mandalinić.

A najbolji su...

Najefikasniji kod PPD Zagreba bio je Domagoj Pavlović sa šest postignutih pogodaka, četiri je dodao Luka Stepančić, Filip Ivić sakupio je 13 obrana, dok je najbolji kod Veszprema bio Gašper Marguč s osam golova, Ivan Slišković zabio je njih tri, Renato Sulić se nije upisao u listu strijelaca, Roland Mikler zaustavio je sedam lopti, a Mirko Alilović nije upisao obranu.

Susret u zagrebačkoj Areni obranom otvara Ivić da bi prvi pogodak u utakmici postigao Andreas Nilsson. Odmah zatim, međutim, na 1:1 poravnava Šebetić uz lijepo navijanje kako domaćih navijača, koji su gotovo u potpunosti ispunili Arenu, tako i dvjestotinjak gostujućih. Igralo se kratko pogodak za pogodak da bi domaćina u prvo vodstvo doveo Domagoj Pavlović kada zabija za 3:2, dok Sandro Obranović povećava domaću prednost na +2.

Velika borba odvijala se u narednim minutama, Zagreb mijenja obranu u 5-1 s Mihićem na prednjem, siguran je među domaćim vratnicama i Ivić i Zagrebaši uspijevaju održati stečeno vodstvo. Dva puta zaredom siguran je tada Obranović koji tako odvodi svoju momčad na lijepih 7:4. Upravo tada, zbog prekršaja na Obranoviću, Momir Ilić zarađuje crveni karton i Veszprem ostaje bez važnog igrača do kraja utakmice. Post od pogodaka kod Mađara tada prekida Ivan Slišković koji zabija za 5:7.

Završnica prvoga dijela donijela je čvršći i agresivniji Veszprem koji polako, ali sigurno smanjuje svoj zaostatak, no zbog ozljede do kraja utakmice ostaje i bez Christiana Zeitza koji u 22. minuti odlazi u svlačionicu. Do odlaska na odmor tako stiže na minus jedan te se u svlačionice odlazi s minimalnom domaćom prednošću (10:9).

Uvodne minute nastavka donijele su poravnanje rezultata, naime, za 10:10 zabija Aron Palmarsson, dok Gašper Marguč odvodi Mađare na 11:10. Napeto je bilo u narednim trenucima, Zagreb dobiva lijepu podršku s tribina i uspijeva se još jednom odvojiti na sigurniju prednost. Odlazi tako na 13:11 i u narednim trenucima uspijeva održati stečenu prednost.

Sredinom drugoga dijela Zagreb pogotkom Luke Stepančića osigurava i +3 (18:15), no do završnice susreta Mate Lekai i Gergö Ivancsik uz vezane obrane Rolanda Miklera dovode Veszprem na 17:18, ali pokušaj Lekaija iz kontre za izjednačenje sprječava siguran Ivić. Na suprotnoj strani na +2 Zagreb odvodi raspoloženi Pavlović. Ne predaju se ni tada Mađari i do 57. minute nanovo izjednačuju, a nakon što Šebetić Zagrebu osigurava novu prednost (20:19), vodi se velika borba za europske bodove uz igru pogodak za pogodak te uistinu čvrste obrane na obje strane, ali i uz veliku domaću podršku s tribina. Slišković poravnava na 20:20, Mikler sprječava pokušaj Pavlovića za novo vodstvo, Marguč odvodi Veszprem na 21:20 pri ulasku u posljednju minutu susreta, napad tada ne koristi domaćin i Zagreb na kraju biva minimalno poražen.

• bremza230904.10.2015. u 08:18
    Kada jednom Veszpremu treba pomoć sudaca da dobije utakmicu, onda znaš da imaš jaku i opasnu momčad. Svaka čast Vujoviću i igračima.
    bremza2309
  • nikoništ03.10.2015. u 22:07
    Ko želi pobijediti PPD u Zagrebu mora imati muda ko crkvena zvona. Jako ljepo je Vujo to rekao. Sad ispada da su Mađari imali velika muda. Nisu nego je sve krenulo naopako crvenim kartonom, koda su kasnije suci drukali za Mađare.U iducim utakmicama ocekujem još gore suđenje jer se Zagreb opasno... [više na forumu]