Spartak Vojput 27:36 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar u posljednjim minutama napunio mrežu Spartak Vojputa

Simona Margetić • utorak, 06.10.2015.

Vardar je na gostovanju kod Spartak Vojputa u šestom kolu SEHA-Gazprom lige slavio s uvjerljivih 27:36. Iako su krenuli slabije u utakmicu, uspjeli su u posljednjim minutama upisati petu uzastopnu pobjedu.

Sjajni su od samog početka bili domaćini, a Makedonci nisu pronalazili način da odu na sigurnu razliku sve do 16. minute kada je Filip Lazarov postavio 5:10 i to s igračem manje. No, igrači Raula Gonzaleza nakon toga pali su u igri i domaćini su u 25. minuti došli do izjednačenja (11:11), kada je siguran bio Borislav Ljubojević.

Na odmor su s malim olakšanjem na kraju otišli gosti, koji su uspjeli doći do tri gola prednosti pogotkom Mijajla Marsenića, a u drugom poluvremenu Spartak Vojput nastavio je pritiskati makedonsku obranu. Bili su im za petama sve do 53. minute kada su Makedonci otišli na 24:28, a precizan je bio Luka Cindrić.

Tim pogotkom Vardar je ubacio u višu brzinu i utakmicu završio s velikih devet golova razlike, a glavne uloge preuzeli su Danil Šiškarjev i Marsenić koji su u zadnje dvije minute pet puta tresli mrežu Radula Radulovića.

U ekipi domaćina najviše su se istaknuli Đorđe Đekić sa sedam pogodaka i Bojan Županjac s pet, dok su kod gostiju to bili Lazarov sa šest pogodaka i Marsenić sa sedam. Vratarski tandem Spartak Vojputa, Radulović-Stojanović sakupio je 11 obrana, a dvojac Angelov-Milić 17. Blaženko Lacković jednom je tresao protivničku mrežu, dok je Cindrić dodao tri.