Momčad PPD Zagreba u Banja Luci je u novom regionalnom susretu uvjerljivo svladala momčad Borca koju je tek preuzeo upravo bivši trener Zagrebaša Boris Dvoršek. Zagrebaši se tako kući vraćaju s novim regionalnim bodovima.

Borac - PPD Zagreb 21:35 (12:17)

SEHA Gazprom liga, 6. kolo
BANJA LUKA - Dvorana Borik, Gledatelja: 2000
Suci: Mosorinski/Pandžić (Srb)

Borac: Efendić, Ivanišević (14 obrana), Hušić; Janković 2, Pavić, Vujović 1, Mikić 3, Nježić, Obradović 2, Stanković, Trivundža 4, Čelić 4, Ćeranić 2, Milošević, Šekarić 2, Bojinović 1
Trener: Boris Dvoršek

PPD Zagreb: Stevanović (23 obrane), Ivić; Mihić 2, Sabljić 6, Vujić 1, Kontrec 5, Šprem 4, Šebetić 6, Raković 1, Horvat 4, Šušnja, Šandrk 1, J. Valčić 1, T. Valčić, Obranović 2, Vukić 2
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Borac: 2/3; PPD Zagreb: 0/1
Isključenja: Borac: 4 min.; PPD Zagreb: 4 min.

Hrvatski rukometni prvak ovoga se tjedna okrenuo novim regionalnim izazovima te je krenuo put Banja Luke gdje ga je očekivao susret s ekipom Borca predvođenom novim trenerom, ujedno bivšim trenerom PPD Zagreba, Borisom Dvoršekom. Zagrebaši su se od svog suparnika odvojili već u prvome poluvremenu, no u nastavku samo povećavaju svoju prednost za konačnu uvjerljivu pobjedu kojom osvajaju nove regionalne bodove.

Trener Veselin Vujović među vratnice je poslao Ivana Stevanovića, dok su se u obrani ispred njega našli Zlatko Horvat, Luka Šebetić, Tonči Valčić, Tin Kontrec, Leon Šušnja te Lovro Šprem, a u sastavu i na parketu u napadu našao se i povratnik nakon ozljede Josip Valčić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Stanko Sabljić i Luka Šebetić s po šest postignutih pogodaka, Tin Kontrec dodao je njih pet, Ivan Stevanović sakupio je 23 obrane, dok su najbolji kod Borca bili Srđan Trivundža i Đorđe Čelić s po četiri gola, a Tibor Ivanišević je zaustavio 14 lopti.

Susret gosti dobro otvaraju pogocima Sandra Obranovića i Šebetića, dok prvi domaći pogodak u trećoj minuti postiže Boris Šekarić. Zagreb se potom odvojio na 4:1 te se nastavlja odvajati od svog suparnika, a ističe se pritom posebno Šebetić koji presijeca tri domaća napada te postiže tri pogotka. Domaći trener Dvoršek stoga uzima minutu predaha kako bi posložio svoje redove, no do sredine prvoga poluvremena Zagrebaši se, prvim pogotkom dokapetana Josipa Valčića nakon četiri mjeseca stanke zbog ozljede, ponovno odvajaju na +4 (10:6).

Iako se domaća momčad trudi uhvatiti priključak, to joj ne polazi za rukom te hrvatski prvak sigurno čuva stečenu prednost. U posljednjim minutama prvoga dijela PPD Zagreb se dodatno odvaja te odlazi na lijepih +7 (17:10) da bi na odmor ipak otišao s vodstvom 17:12.

U nastavak gostujuća momčad kreće s promjenom obrane, nakon 6-0 na startu prvoga poluvremena, trener Vujović odlučio se za 5-1 obranu s Lovrom Mihićem na prednjemu, dok u napadu Zagrebaši ubrzavaju ritam i mini serijom pogodaka odlaze na odličnih 22:14 u sedam minuta igre u drugome poluvremenu.

Do sredine drugoga dijela gostujući rukometaši dodatno povećavaju svoje vodstvo, odlaze na 25:17, pri ulasku završnicu susreta i na 29:19 da bi na kraju upisala slavlje 35:21 vrijedno nova tri regionalna boda.