Zanimljiva subota u Njemačkoj: Golijada u Wolfsburgu, Bayern i dalje stopostotan

Nikola Raič • subota, 17.10.2015.

Deveto kolo Bundeslige obilježila je golijada Wolfsburga i Hoffenheima, nova pobjeda Bayerna i pobjeda Schalkea sa „zvukom sirene“...

Nakon jučerašnje pobjede Borussije kod Mainza, danas smo gledali pet standardno dobrih utakmica na njemačkim stadionima. Pobjede su upisali: Darmstadt, Bayern, Schalke i Wolfsburg, dok su HSV i Bayer podijelili bodove.

Augsburg – Darmstadt 0:2

Augsburg je katastrofalno otvorio ovu sezonu te su dočekali Darmstadt s imperativom pobjede. Gosti zaista uživaju u bundesligaškom društvu i to su pokazali i danas laganom pobjedom od 2:0.

Utakmica nije krenula kako su zamislili domaćini. U sedmoj minuti, nakon kornera Rauscha najviši u skoku je Sandro Wagner koji udarcem glavom trese mrežu Augsburga ua 0:1. Nakon vodstva gosti nisu stali, čak štoviše, na 0:2 povisio je Niemeyer pogotkom u 29. minuti. Augsburgova obrana ponovno loše reagira nakon kornera, a Niemeyer se najbolje snalazi i iz blizine zakucava loptu u mrežu.

U drugom dijelu Darmstadt je mudro prepustio inicijativu Augsburgu i bez većih poteškoća sačuvao svoje vodstvo. Najopasniji po vrata Darmstadta bio je Bobadilla, ali njegova dva udarca nisu pogodila okvir gola. Darmstadt odnosi vrijedne bodove iz Augsburga.

Werder – Bayern 0:1

Igrati s Bayernom nikad nije lako, a pogotovo kada ga dočekujete nakon četiri uzastopna poraza, a oni su, uz to, u najboljoj formi u Europi. Bayern je i danas potvrdio sjajnu formu i pobjedom 1:0 upisao devetu ovosezonsku pobjedu.

Klasičnu predstavu Bayerna gledali smo u Bremenu. Werderova obrana pritisak je izdržala do 23. minute kada Thiago sjajno prebacuje zadnju liniju domaćina, a iza nje loptu je dočekao Müller te mirno pospremio loptu iza Wiedwalda. Bayern je dominirao i nakon pogotka, ali nisu uspjeli povisiti svoju prednost.

U drugom dijelu gledali smo istu utakmicu. Bayern je dominirao i kontrolirao utakmicu u svom stilu. Najbolju priliku za povisiti vodstvo propustio je Müller u 50. minuti, nakon odličnog ubacivanja Bernata, ali je bio neprecizan.

HSV – Bayer 0:0

Nakon dramatične prošle sezone, HSV izgleda stabilno na početku ove. Danas su dočekali Bayer i u jednoj nezanimljivoj utakmici bez puno prilika uzeli bod.

Prvi dio Bayer je imao inicijativu i složio je nekoliko dobrih akcija, ipak vratar HSV Rene Adler izašao je kao pobjednik iz svih dvoboja s gostima iz Leverkusena. Redom su prilike i udarce nizali Papadopulos, Toprak i Brandt, ali svi su oni bili neuspješni.

U drugom dijelu gledali smo nešto bolji HSV, ali ni oni nisu uspjeli zatresti mrežu. Na kraju svakom po bod. Iličević je odigrao cijelu utakmicu i dobio žuti karton, dok Ivica Olić nije ulazio.

Schalke – Hertha 2:1

Schalke i Hertha su odlično otvorili sezonu, tako da se ovaj dvoboj može nazvati i derbijem vrha tablice. Schalke je umalo ispustio dva važna boda, ali ipak u sudačkoj nadoknadi zabija za konačnih 2:1.

Schalke bolje otvara utakmicu, a u tome mu je sigurno pomogao i Vedad Ibišević koji za nepromišljeni start dobiva crveni karton već nakon 18 minuta igre. Samo 10 minuta nakon isključenja Ibiševića, Schalke je pogotkom okrunio svoju premoć na terenu. Nakon Geisovog odličnog ubacivanja iz kornera, glavom za 1:0 zabija Howedes. S tim rezultatom se odlazi i na odmor.

Drugi dio Schalke nastavlja s odličnom igrom, redaju se prilike pred Herthinim golom. Prilike su propustili Goretzka dva puta nakon kornera, Geis i Matip. Iskazao se gostujući vratar Jarstein. I kako to obično biva, uslijed napada Schalkea, bljesnula je kontra Herthe. Nakon ubacivanja Weisera, za izjednačenje, glavom zabija Salomon Kalou. I kada se činilo da je obje momčadi uzeti po bod, ukazao se Meyer i zabio za vrijedna tri boda za Schalke, koji tako ostaje u borbi za drugo mjesto.

Wolfsburg – Hoffenheim 4:2

Sjajnu utakmicu gledali smo u Wolfsburgu, prilika za prilikom, pogodak za pogotkom. U tom festivalu akcije ipak uspješniji domaćini. Wolfsburgu ostaju sva tri boda pobjedom 4:2.

Tek što je utakmica krenula Wolfsburg je poveo, na asistenciju Draxlera, Kruse zabija za 1:0 nakon samo 40 sekundi. Šest minuta kasnije već je bilo 2:0. U ulozi asistenta opet je Draxler, njegovo odlično ubacivanje, glavom u mrežu, posprema Bas Dost.

Wolfsburg je nastavio nizati napade i prilike, ali sljedeći pogodak postižu gosti. Brzu kontru Hoffenheima, pogotkom završava Jeremy Toljan. Do kraja prvog dijela prijeti Wolfsburg udarcima Caligiurija i Nalda, ali na odmor se odlazi s 2:1.

Drugi dio nam je ponudio isti ritam. Prvi zabijaju gosti i izjednačuju rezultat. Strijelac je Schmid koji iz drugog pokušaja uspijeva savladati Benaglia. Nije dugo trebalo Wolfsburgu da vrati svoje vodstvo. U 64. minuti Kruse se po drugi puta upisuje u listu strijelaca, ovog puta asistent je Luiz Gustavo. Desetak minuta prije kraja Kruse je riješio pitanje pobjednika svojim trećim pogotkom za konačnih 4:2.