Roma 3:1 Empoli
Empoli

Roma stigla do treće pobjede u nizu, svladan i Empoli

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 17.10.2015.

U otvaranju osmog kola talijanskog prvenstva Roma je na Olimpicu slavila protiv momčadi Empolija s rezultatom 3:1, a svi pogotci su postignuti u drugom poluvremenu...

Pobjedom protiv Empolija od 3:1 momčad Rudija Garcije stigla je do treće pobjede u nizu i tako potvrdila dobru formu. Ovom pobjedom Roma se barem za sada popela na drugo mjesto talijanskog prvenstva.

U prvom poluvremenu ništa značajnije se nije dogodilo, jedino vrijedno spomenuti je dvije prilike Gervinha, ali oba puta Empoli se uspio obraniti.

Roma je povela u 56. minuti, a autor sjajnog pogotka je Miralem Pjanić. Bosanskohercegovački reprezentativac uputio je izravan udarac iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, vratar gostiju bio je nemoćan i Roma je u vodstvu od 1:0.

Samo tri minute kasnije Roma je povećala vodstvo, nakon ubačaja iz kornera u skoku je najviši bio kapetan Daniele De Rossi koji glavom postiže pogodak za povećanje vodstva domaćina.

Deset minuta kasnije Roma postiže treći pogodak na utakmici, Gervinho je sjajno povukao loptu po lijevoj strani te dodao na peterac gdje je bio Mohamed Salah koji mirno realizira za svoj četvrti pogodak u sezoni.

Počasni pogodak Empoli je postigao u 75. minuti, Manuel Pucciarelli dodao je loptu do Marcela Buchela koji je s dvadesetak metara uputio precizan prizemni udarac koji je se od stative odbio u mrežu.