Kalinićev pogodak nije pomogao Fiorentini na gostovanju u Napulju

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2015.

Nikola Kalinić ponovno se upisao među strijelce, ali njegova Fiorentina ovaj put nije uspjela doći do pobjede. U gostima kod Napolija poražena je rezultatom 2:1...

Jedan od dva derbija osmog kola Serie A odigran je u Napulju gdje je gostovala Fiorentina. Napoli je u konačnici slavio s 2:1, a talijanski mediji najavljivali su ovu utakmicu kao spektakl u kojem se sastaju momčadi koje su trenutno u najboljoj formi.

Gledatelji su na kraju vidjeli tri pogotka i proslavili pobjedu domaćina koji je tako smanjio zaostatak za Fiorentinom, a ona je unatoč porazu, barem do posljednjeg susreta kola u Milanu, ostala na vodećoj poziciji.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, ali je zato već u 46. minuti Napoli poveo. Marek Hamšik proigrao je Insignea koji pogađa za vodstvo domaćina.

Nikola Kalinić bio je opasan i u ovom susretu, a nakon nekoliko propuštenih prilika pogodio je u 73. minuti. Josip Iličić proslijedio mu je dobru loptu, a hrvatski reprezentativac lijepo je pogodio za poravnanje.

Međutim kratko je Fiorentina bila u egalu, već dvije minute kasnije Dries Mertens pronašao je Gonzala Higuaina koji vraća prednost na stranu domaćina i osigurava mu pobjedu.

Kalinić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu dok su Rebić i Strinić ostali na klupi.

Bologna ostaje na dnu ljestvice sa samo tri osvojena boda i nakon susreta protiv Palerma. Na svom stadionu upisala je novi poraz, ovaj put minimalnih 1:0 i ostaje u potrazi za novim bodovima. Iako je domaćin više napadao i stvorio više prilika, gosti su svoju iskoristili i zahvaljujući golu Franca Vazqueza iz 24. minute stigli su do pobjede. Mato Jajalo ovaj put ostao je na klupi kod gostiju.

Nakon što je u prošlom kolu stigao do prve prvoligaške pobjede, Carpi je gostovao u Bergamu kod Atalante i ostao bez bodova. Domaćin je slavio s 3:0 u otvorenom dvoboju koji je rano usmjeren na njegovu stranu.

Već u sedmoj minuti Pinilla je doveo Atalantu u vodstvo da bi u 43. Gomez povisio na 2:0. Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Igor Bubnjić skrivio je kazneni udarac koji Cigarini pretvara u pogodak za konačnih 3:0. Bubnjić je odradio cijelu utakmicu.

Verona i nakon osmog kola ostaje jedina momčad koja nije uspjela upisati pobjedu. Na svom travnjaku ugostila je Udinese i uspjela je tek remizirati 1:1.

Domaćin je vodio od 41. minute golom Pazzinija iz kaznenog udarca, nakon toga Udinese je bio bolji protivnik i za to je nagrađen u 84. minuti pogotkom Thereaua za poravnanje. Stipe Perica kod gostiju nije ulazio u igru.

Frosinone se polako prilagođava na zahtjeve Serie A, a to je potvrdio i u domaćem susretu protiv Sampdorije. Svladao ju je s 2:0 i stigao do vrlo vrijedne pobjede.

Gosti su se iskazali velikom nepreciznošću, puno su pokušavali, imali čak 20 udaraca, ali svega dva u okvir gola. Domaćin je utakmicu riješio u svega minutu, prvo je u 54. minuti Paganini zabio za vodstvo da bi odmah nakon što su gosti krenuli s centra, Dionisi postavio 2:0.

Najefikasniji dvoboj odigrali su Genoa i Chievo koji su postigli pet pogodaka. Genoa je na kraju odnijela pobjedu 3:1 unatoč igranju s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme.

Dramatičan dvoboj nije mogao bolje početi za goste koji su već u prvoj minuti poveli golom Paloschija, ali Genoa je u 13. preko Pavolettija i 17. preko Gakpea napravila preokret.

Dzemaili je na početku drugog poluvremena brzo zaradio dva žuta kartona i napustio igru, a s igračem više Chievo dolazi do poravnanja u 77. minuti preko Pellissiera tek nakon što je ušao u igru.

Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, Tachtsidis je u 92. minuti, četiri minute nakon ulaska u igru, donio Genoi sva tri boda.

Zanimljiv dvoboj odigrali su Sassuolo i Lazio, a domaćin je slavio s 2:1. Obje momčadi vole otvorenu igru i tako su se i postavile, a na kraju je ipak uspješniji bio Sassuolo.

Već u sedmoj minuti Lulić je skrivio kazneni udarac koji Berardi pretvara u pogodak da bi nakon sat vremena igre Missiroli povisio na 2:0.

Nadu Laziju vratio je Anderson smanjujućim pogotkom u 67. minuti, ali do kraja susreta gosti nisu uspjeli doći do poravnanja. U samoj završnici ostali su bez Cataldija zbog isključenja. Šime Vrsaljko odigrao je svih 90 minuta.