Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 21.10.2015.
Kiel
Kiel 35:32 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Raspoloženi Duvnjak predvodio Kiel u pobjedi protiv Celja, Slovenci blizu iznenađenja

Mihaela Bradovski • srijeda, 21.10.2015.

Rukometaši Celja bili su blizu iznenađenja na gostovanju kod Kiela, izgubili su 35:32, ali svega šest minuta prije kraja susreta vodili su 31:28 da bi domaćin velikim preokretom u završnici ipak slavio...

Iako se očekivalo da će Kiel bez većih problema doći do pobjede protiv Pivovarne Laško iz Celja, gosti su mu stvorili dosta problema i u završnici susreta bili u dobitnoj situaciji. Međutim nisu izdržali završni nalet domaćina i Kiel je ipak stigao do unaprijed uračunatih bodova.

Domagoj Duvnjak uz Niklasa Landina bio je prvo ime utakmice, prvi strijelac s osam postignutih pogodaka, a Landin je upisao čak 17 obrana.

Domaćin je imao dosta oscilacija tijekom susreta, uspio se prvi put odvojiti sredinom prvog poluvremena kada je golovima Tofta Hansena, Ekberga i Duvnjaka otišao na 10:7, imao je i četiri gola prednosti da bi Slovenci na odmor otišli sa zaostatkom 16:14.

Od početka drugog dijela Kiel nije bio u pravom izdanju, Celjani su brzo uhvatili priključak, napravili preokret i u 43. minuti imali su velikih 25:21. Kiel se uspio približiti i doći na pogodak zaostatka, no gosti su ipak u zadnjih šest minuta ušli s vodstvom 31:28.

Tu je Pivovarna stala, Kiel je stvorio pritisak i zaigrao puno bolje te je napravio seriju čak 6:0 u manje od pet minuta, potpuno preokrenuo utakmicu i na kraju upisao pobjedu.

"Ovo je bila jako teška utakmica za nas, vidjeli smo danas da su neki moji igrači jako umorni. U drugom poluvremenu napravili smo puno pogrešaka, a obrana nije bila agresivna i bila je vrlo spora. Celje je to iskoristilo i preuzelo vodstvo, ali kada smo podigli obranu i uz sjajne obrane Niklasa Landina došli smo do preokreta", kaže Alfred Gislason.

Kod Kiela po šest golova dodali su Joan Canellas i Rune Dahmke, a kod Celja Blaž Janc zabio je sedam golova dok je Šime Ivić jednom bio među strijelcima.