Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 24.10.2015.
Bešiktaš MOGAZ HT 32:30 RK Zagreb
RK Zagreb

Bešiktaš preko PPD Zagreba do prvog ovosezonskog slavlja u Ligi prvaka

Zvonka Keliš • subota, 24.10.2015.

Momčad PPD Zagreba u Turskoj je pretrpjela svoj treći poraz u Ligi prvaka ove sezone te se kući nakon loše predstave vraća bez novih europskih bodove koji su, pak, ostali u rukama Bešiktaša koji je tako upisao svoje prvo ovosezonsko europsko slavlje.

Bešiktaš - PPD Zagreb 32:30 (17:13)

Liga prvaka, skupina A, 6. kolo
ISTANBUL - Sinan Erdem Arena, Gledatelja: 500
Suci: Dentz/Reibel (Francuska)

Bešiktaš: Demir (11 obrana), Kocić; Mercan, Caliskan 1, Arifoglu, Pribak 4, Boyar, Buljubašić, Demirezen 1, Yilmaz, Özbahar 5, Dačević 5, Coban, Đukić 4, Döne 10, Rašić 2
Trener: Ilker Sentruk

PPD Zagreb: Stevanović (1 brana), Ivić (9 obrana); Vujić, Stepančić 7, Kontrec 6, Šprem 2, Šebetić 2, Raković 1, Horvat 3, Šušnja 2, J. Valčić, T. Valčić 1, Obranović 1, Vukić, Kovačević 1, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Bešiktaš: -; PPD Zagreb: 1/1
Isključenja: Bešiktaš: 4 min.; PPD Zagreb: 6 min.

Hrvatski rukometni prvak u sklopu šestog je kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja stigao u goste turskom Bešiktašu koji u dosadašnjem dijelu europske sezone nije uspio ostvariti pobjedu već je upisao pet poraza, dok su Zagrebaši u Istanbul stigli s pete pozicije na ljestvici skupine A uz tri ostvarene pobjede te dva pretrpljena poraza. Iako turska momčad do sada nije slavila, upravo je protiv PPD Zagreba stigla do svoje prve pobjede u Ligi prvaka, dok se Zagreb kući vraća bez novih europskih bodova.

Trener PPD Zagreba Veselin Vujović u susret je poslao Filipa Ivića među vratnice, kao i kapetana Zlatka Horvata te Luku Stepančića, Josipa Valčića, Tina Kontreca, Sandra Obranovića i Lovru Šprema, dok se u sastavu nisu našli Lovro Mihić, Stanko Sabljić i Josip Šandrk te ozlijeđeni Stipe Mandalinić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bio je Luka Stepančić sa sedam postignutih pogodaka, šest je dodao Tin Kontrec, Filip Ivić sakupio je devet obrana, Ivan Stevanović jednu, dok je najbolji kod Bešiktaša bio Ramazan Döne s deset golova, Josip Buljubašić se nije upisao u listu strijelaca, Ivan Ninčević zbog ozljede se nije našao u sastavu, dok je Ibrahim Demir zaustavio 11 lopti.

Dobro gosti ulaze u susret te preko Kontreca i kontre kapetana Horvata upisuju uvodnih 2:0. Na suprotnoj strani Bešiktašu se PPD Zagreb suprotstavlja s 5-1 obranom sa Špremom na prednjem, no ona nije uspjela zaustaviti domaćina koji se vrlo brzo vraća u susret. Nakon poravnanja rezultata na 3:3 u osmoj minuti susreta, domaća momčad veže pogotke za odvajanje na 6:3 i vrijeme je da Zagreb počinje hvatati priključak.

Priliku nakon uvodnih deset minuta dvoboja dobiva i Marko Vukić, no Bešiktaš je tada koncentriran, a Zagreb tek sredinom prvoga poluvremena uspijeva nanovo poravnati rezultat. Tolga Özbahar i Ramazan Döne, međutim, predvode svoju momčad na +2 (8.6), a nedugo zatim Zagrebov trener uzima minutu predaha kako bi pokušao posložiti svoje redove. Zagrebaši se do završnice prvoga dijela uspijevaju vratiti i poravnati rezultat na 10:10, no do samoga kraja obrana im nije na visini zadatka, na suprotnoj strani ponovno dosta griješe i Bešiktaš na predah odlazi s vodstvom 17:13.

U nastavku gostujuća momčad i dalje ne uspijeva učvrstiti svoje obrambene redove, a to koristi turska momčad kako bi povisila svoju prednost. Odlazi tako Bešiktaš na 20:15, a potom i 23:18. Do sredine drugoga poluvremena Zagreb i dalje ne pronalazi rješenje za zaustavljanje domaćeg napada, posebice Dönea, dok ni Zagrebovi vratari nisu na visini zadatka.

Na kratko se tada bude gostujući rukometaši, obranu upisuje Ivan Stevanović, a Tonči Valčić i Horvat smanjuju zaostatak svoje momčadi na minus tri (22:25). Pokušava se tada hrvatska momčad suprotstaviti s 4-2 obranom, a iako se Bešiktaš nanovo odvaja, Zagrebovi Lavovi vraćaju se na tri pogotka zaostatka. Nešto više od minutu prije samoga kraja susreta Kontrec svoju momčad dovodi na minus dva (29:31), Stepančić smanjuje na pogodak zaostatka, Bešiktaš ima posljednji napad kojeg koristi Nemanja Pribak za pobjedu 32:30.

• EvoMeTuSam25.10.2015. u 12:29
    Jučer psihološki nisu bili spremni, tako je uvijek kad se pobijede velike momčadi, pa se na malima popikneš i osvjestiš...Sad neka pobjede Flensburg ako su pravi
    EvoMeTuSam
  • Obrisan korisnik25.10.2015. u 01:08
    zajebali ste dečki -mozda i cijelu sezonu. Iako liga prvaka nikad jača i izjednačenija
  • Kvrga24.10.2015. u 21:52