Liga prvaka - Skupina B, 6. kolo, 22.10.2015.
Kristianstad 32:29 Rhein-Neckar Löwen
Rhein-Neckar Löwen

Kristianstad skinuo skalp moćnom RN Löwenu

Jelena Bagarić • petak, 23.10.2015.

Nakon što je KIF Kolding uzeo bodove Vardaru u skupine B, druga skandinavska momčad također je priredila novo iznenađenje. Kristianstad došao je do pobjede nad moćnim Rhein-Neckar Löwenom. Iako konačni rezultat 32:29 to ne pokazuje, Kristianstad vrlo je lako došao do svoje druge pobjede.

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Löwen 32:29 (20:12)

Momčad koja je jedan od velikih favorita za plasman na završnicu četiri najbolja kluba Europe koš je jednom kiksao. Poraz od Vardara možda im i nije toliko teško pao, ali ono čemu se sigurno nisu nadali je poraz od Kristianstada. Šveđani su ispunili dvoranu do posljednjeg mjesta i nosili svoju momčad do velike pobjede nakon četiri uzastopna poraza.

Kristianstad je „pokazao zube” već na samom startu utakmice. Nije im dugo trebalo i već su imali ogromno vodstvo od sedam pogodaka (10:3). Već tada je bilo jasno da se sprema iznenađenje iako se očekivalo da će se Löwen furiozno vratiti u nastavku. Iranac Iman Jamali i Crnogorac Nebojša Simić stvarali su najviše problema gostima jer su na svojim pozicijama bili neumoljivi.

U nastavku je Kristianstad bez ikakvih problema održavao svoju stvorenu prednost od osam razlike na poluvremenu. U posljednjih deset minuta ušli su s rezultatom 27:18, ali onda se Löwen pokušao vratiti ili barem umanjiti svoj poraz što su u konačnici i učinili. Za to najviše mogu zahvaliti Andreu Schmidu i Kimu Ekhdalu Du Rietzu koji su najzaslužniji za povratak gostiju odnosno smanjenje rezultata na konačnih 32:29.

Jamali je do kraja utakmice na svoj konto upisao osam pogodaka i time je bio najbolji strijelac domaće momčadi. Slijede ga Tollbring i Cederholm koji su postigli po šest pogodaka. Kod Löwena su najbolji bili Schmid sa osam i Du Rietz sa šest.