Real Madrid održao lekciju Crvenoj zvezdi, Šarić dobar u maloj minutaži protiv Repešinog Armanija

Branimir Korać • petak, 23.10.2015.

Osim poraza Cedevite od Limogesa, odigrano je još pet susreta drugog kola Eurolige. Od hrvatskih predstavnika najuspješniji bio je Dario Šarić...

Skupina A

Real Madrid - Crvena zvezda 98:71

Dvoboj u Madridu završio je otprilike onako kako se i očekivalo. Spojilo se dosta toga, nakon neuvjerljivog ulaska u sezonu u Madridu je nastupila "mobilizacija" što se osjetilo i za vikend u prvenstvu, a u goste mu je došla Crvena zvezda koja ove sezone ima velikih problema s ozljedama.

Domaćin je takvu situaciju iskoristio, odigrao je briljantno prvo poluvrijeme u kojem je pregazio Beograđane i prijetio im katastrofom većih razmjera. Ako u završnici prvog poluvremena gubite 38 razlike, sve je jasno. jedini cilj vam je izbjeći još težu katastrofu.

U posljednjoj dionici Madriđani su malo stali, podigli nogu s gasa i Crvena zvezda došla je do daha te je uspjela smanjiti ogroman zaostatak i na kraju izgubiti s ipak manje ružnih 98:71.

"Odigrali smo sjajno prvo poluvrijeme i ostvarili veliku prednost. Moramo i dalje ostati koncentrirani na ono što radimo i pokušati nastaviti napredovati. Dobro je što su svi dobili minutažu, a naši mladi igrači nastavili skupljati iskustvo. Nećemo imati puno ovakvih utakmica, ali sretni smo što možemo ovako slaviti", kaže Jaycee Carroll.

Carroll je ubacio 19 poena (6/14) uz šest skokova, a Gustavo Ayon dodao je 16 poena (6/9) uz sedam skokova. Kod Crvene zvezde Maik Zirbes ubacio je 15 poena (4/10) uz šest skokova, a Marko Simonović 12 poena (3/4).

Bayern - Himki 69:60

Odličnu utakmicu odradio je Bayern koji je u Münchenu bio bolji od Himkija sa 69:60. Ključ je bila odlična obrana na Tyreseu Riceu, motoru Himkija koji je u ovom susretu natjeran na teške odluke i Bayern ih je znao kažnjavati.

Cijelim tijekom susreta domaćin je bio bolja momčad, limitirao je napadački moćnu rusku momčad na samo 60 poena i nije dopustio da pobjeda dođe pod znak pitanja.

"Možemo biti ponosni, odigrali smo kompletnu utakmicu protiv jedne od najboljih europskih momčadi. Pokazali smo dobru kemiju i napadački i obrambeno, odradili smo sve što je trener tražio od nas i možemo biti zadovoljni. 60 poena Himkija dovoljan je pokazatelj koliko smo dobro odigrali u obrani", smatra Nihad Đedović.

Upravo iza njega je dobra utakmica sa 16 poena (7/13) i osam skokova, KC Rivers dodao je 15 poena (5/13), a Alex Renfroe deset poena (4/7), 11 skokova i pet asistencija.

U redovima poraženih Aleks Šved ubacio je 16 poena (6/13) uz šest skokova, a < b>James Augustine 15 poena (6/11) i 12 skokova.

Skupina B

Anadolu Efes - Armani Milano 89:73

Jasmin Repeša s Armanijem je ubilježio poraz na gostovanju u Istanbulu, Anadolu Efes slavio je 89:73, a presudila je posljednja dionica. Do tada je to bila posve otvorena utakmica, no u ključnim trenucima Armani nije izgledao dobro.

Niti u 11. pokušaju Armani nije uspio u gostima svladati Efes, obrana je bila ključna, koliko je dobroga donijela Efesu u tom razdoblju, toliko je bila pogubna za Talijane.

Nakon tri četvrtine na semaforu je stajalo 69:63 za Efes koji je u zadnju dionicu ušao na krilima Heurtela i Browna, odvojio se na 81:69 i mirno priveo utakmicu kraju.

"Čestitke Efesu, zaslužio je pobjedu. Mi smo izgubili zbog naše obrane, nismo se borili. U prvom poluvremenu igrali smo dobro, treća četvrtina bila je zadovoljavajuća, ali u četvrtoj nismo dobili podršku igrača s klupe. Kontranapadi i skokovi u napadu omogućili su im previše poena, mi nismo fizički bili u dobrom stanju", kaže Repeša.

Jon Diebler predvodio je Efes sa 17 poena (7/9) i pet skokova, Thomas Heurtel dodao je 13 poena (4/8) i osam asistencija, a vrlo dobar bio je Dario Šarić koji je igrao tek 15 minuta i za to vrijeme ubacio 12 poena (3/4 za dva, 2/3 za tri) uz pet skokova. Kod Armanija Alessandro Gentile ubacio je 22 poena (7/12), a Milan Mačvan 18 poena (5/9) uz devet skokova. Oliver Lafayette za 16 minuta ubacio je šest poena (0/1 za dva, 2/4 za tri) i podijelio šest asistencija, Krunoslav Simon za 24 minute dodao je pet poena (2/4 za dva, 0/2 za tri) uz četiri skoka, a Stanko Barać za sedam minuta upisao je dva poena (1/2)

Skupina C

Panathinaikos - Pinar Karsiyaka 85:73

Iznenađenja nije bilo u Ateni. Panathinaikos se postavio autoritativno od prve minute i pokazao Karsiyaki da nema što tražiti na njegovom terenu.

Đorđevićeva momčad odigrala je dobru utakmicu, presudio je odličan ulazak u susret domaćina koji je bio agresivan i koncentriran dok su igrači Karsiyake odigrali upravo suprotno.

Prednost stvorenu u otvaranju, PAO nije ispustio i na kraju je stigao do zaslužene pobjede.

Sjajnu večer imao je James Gist koji je ubacio 27 poena (11/13) uz šest skokova, a Dimitris Diamantidis ubacio je 12 poena (4/8) uz osam dodavanja. U gostujućim redovima Kenny Gabriel ubacio je 17 poena (6/11) uz deset skokova dok je Juan Palacios dodao 14 poena (6/11).

Skupina D

Maccabi - Unicaja 82:93

Maccabi je još jednom odigrao vrlo loše u obrambenoj fazi i dopustio je protivniku previše poena. Moskovski CSKA u prvom kolu ubacio mu je stotku, a Unicaja sada 93 poena. Obrana još jednom nije bila dovoljno čvrsta i protivnik je to koristio.

Većim dijelom susreta Unicaja je imala rezultatsku kontrolu, bila je u prednosti, a Maccabi je potrošio puno energije da bi se vratio. Svaki put kada mu je to uspjelo, gosti su imali odgovor, a posljednja serija prelomila je utakmicu.

Inicijator iste bio je Mindaugas Kuzminskas koji je u jednoj od najboljih večeri karijere tricom i zakucavanjem poveo seriju gostiju 9:0 koja je odvela Unicaju na 91:80 i povratka više nije bilo.

Kuzminskas je za 21 minutu ubacio 23 poena (9/11) dok je Jamar Smith dodao 17 poena (7/12). U domaćem sastavu Taylor Rochestie ubacio je 18 poena (8/13) uz sedam asistencija dok je Trevor Mbakwe dodao 17 poena (5/6) uz šest skokova. Dragan Bender za 13 minuta ubacio je dva poena (1/2 za dva, 0/1 za tri) uz dva skoka.

• Obrisan korisnik23.10.2015. u 15:47
    Čudan je ivkovic nije prvi put da to radi sa saricem stvarno neobjašnjivi potezi i jako cudni
  • narada10823.10.2015. u 10:50
    mogući odgovor: Duda ga čuva za prvenstvo. Jer ritam je lud, dečki igraju utakmice sa velikim značajem svaka dva -tri dana.