Fenerbahče teško stradao u Strasbourgu, Perasoviću pobjeda u produžetku

Branimir Korać • subota, 24.10.2015.

Kompletirano je drugo kolo Eurolige, a najveće iznenađenje priredio je Strasbourg koji je visoko svladao momčad Fenerbahčea na svom parketu...

Skupina A

Strasbourg - Fenerbahče 91:70

Za iznenađenje dana pobrinuo se Strasbourg koji je pregazio momčad Fenerbahčea i svladao ga s čak 91:70. Za takav rezultat zaslužna je odlična igra Strasbourga u zadnjoj dionici, ali i potpuni raspad Fenerbahčea u tom razdoblju.

Tijekom cijelog susreta vidjelo se da gosti nisu pravi, od početka su imali dosta problema, a kada je Strasbourg serijom 9:0 krajem prvog dijela odmaknuo, priča se počela rasplitati.

Susret je definitivno prelomljen na početku zadnje četvrtine kada su domaćini krenuli sa 16:3 i već tada je prijetio Fenerbahčeu visok poraz. Do kraja susreta razigrani Francuzi povećali su prednost i ubilježili vrlo visoku pobjedu.

"Sretni smo što smo odigrali ovako dobru utakmicu, obrambeno smo izgledali kao prava momčad, a to je bilo najvažnije na putu do pobjede. Pobjeda protiv ovakvog protivnika puni nas samopouzdanjem za nastavak sezone", kaže Kyle Weems.

Weems je ubacio 22 poena (9/13), a Rodrigue Beaubois dodao je 14 poena (6/11). Kod Fenerbahčea Bogdan Bogdanović ubacio je 12 poena (5/12), a Pero Antić 11 (2/4).

Skupina B

Laboral Kutxa - Olympiakos 96:89 produžetak

Perasovićeva Laboral Kutxa svladala je u trileru Olympiakos nakon produžetka s 96:89. U odličnom susretu gosti su pali u dodatnih pet minuta, a presudio im je Grk Ioannis Bourousis koji je odigrao odličnu utakmicu.

Domaćin je mogao i lakše do pobjede, kontrolirao je utakmicu, vodio 12 razlike u drugom poluvremenu, ali vanjskim šutevima Mata Lojeskog Olympiakos se vratio u utakmicu.

U samoj završnici susreta šuteve za pobjedu promašili su Mike James na jednoj i Vasilis Spanoulis na drugoj strani. James je nakon promašaja Spanoulisa s centra pogodio, ali naknadnim pregledom snimke utvrđeno je da je to bilo nakon isteka vremena.

Otišlo se u produžetak gdje su Bourousis i Causeur svaki sa svojom ulogom vodili Španjolce do pobjede.

"Sjajna pobjeda protiv velike momčadi pune velikih imena. Ova pobjeda daje nam samopouzdanja u ono što radimo i daje nam vjeru da možemo igrati dobru košarku i boriti se protiv svakoga. Mislim da smo igrali dobro kroz veći dio utakmice, bilo je određenih lošijih trenutaka, ali za njih je zaslužan naš protivnik i njegova visoka kvaliteta", smatra Perasović.

Bourousis je ubacio 28 poena (8/14) uz 12 skokova, a Adam Hanga dodao je 17 poena (7/12) uz šest skokova. Darko Planinić za deset minuta ubacio je četiri poena (1/1). Kod Olympiakosa Matt Lojeski ubacio je 28 poena (9/13, trica 6/7) uz sedam skokova, a Vangelis Mantzaris 13 poena (5/5).

Skupina C

Žalgiris - Lokomotiv Kuban 74:76

Neizvjestan dvoboj odigran je u Kaunasu gdje je Žalgiris poražen od Lokomotiv Kubana sa 76:74. Gosti su pobjedu osigurali u samoj završnici zahvaljujući ubačajima s linije slobodnih bacanja.

Očekivano se vodila velika borba, u utakmicu se krenulo vrlo efikasno s 58 poena u prvoj četvrtini, ali u nastavku su momčadi ipak napadački stale i nisu bile toliko efikasne.

Lokomotiv je tijekom drugog poluvremena održavao prednost, vodio i s devet poena viška da bi u završnici Žalgiris uspio poravnati na 74:74. Nakon toga Victor Claver ubacuje dva slobodna bacanja da bi Mantas Kalnietis sa sirenom promašio tricu za pobjedu.

"Velika je stvar pobijediti u gostima čvrstu momčad poput Žalgirisa. Mislim da nismo odigrali dobru utakmicu, ali smo napravili sve da bi došli do pobjede.Moramo smanjiti broj pogrešaka u završnicama, posebno u obrani gdje nismo odigrali dobro", smatra Malcolm Delaney.

Delaney je ubacio 21 poen (7/10) uz pet skokova, a Ryan Broekhoff 13 poena (5/9) uz šest skokova. Dontaye Draper je za 23 minute ubacio pet poena (0/1 za dva, 1/4 za tri). Kod domaćina Ian Vougioukas ubacio je 22 poena (10/13) dok je Renaldas Seibutis dodao 11 poena (4/5).

Barcelona - Zielona Gora 78:72

Serijom 8:0 Barcelona je zaključila utakmicu protiv upornog Stelmeta i došla do teške pobjede. Nije to bilo dobro izdanje Pascualove momčadi i za to je skoro kažnjena.

Poljaci nisu bili impresionirani protivnikom, odigrali su vrlo kvalitetnu utakmicu i prilično su namučili Barcelonu. Imali su u zadnje dvije minute vodstvo 72:70, ali nisu izdržali.

Kada je Satoransky 45 sekundi prije kraja ubacio tricu, sve je bilo jasno i domaćin je otišao do pobjede.

Samardo Samuels bio je prvo ime neuvjerljive Barcelone s 23 poena (8/10) i šest skokova, a po deset poena dodali su Juan Carlos Navarro (3/9) i Tomas Satoransky (3/5). Ante Tomić za 17 minuta ubacio je pet poena (2/6) uz pet asistencija i tri skoka. Kod Stelmeta po 15 poena ubacili su Mateusz Ponitka (6/13, devet skokova) i Dejan Borovnjak (6/8, šest skokova).

Skupina D

Brose Baskets - Darussafaka 86:76

Dobru utakmicu odigrao je Brose i odnio je pobjedu protiv Darussafake. Prva je to pobjeda Brosea u ovoj sezonu Eurolige, a ostvarena je bez nekih većih problema.

Domaćin je bio bolji protivnik i u drugoj četvrtini uspio se odvojiti te je nakon toga mirno kontrolirao utakmicu. U toj seriji 10:0 Daniel Theis istaknuo se s četiri zakucavanja što je odvelo brose do prednosti 36:22.

U nastavku je Darussafaka uspjela smanjiti na sedam razlike, no nova serija Brosea od 9:0 u potpunosti je riješila pitanje pobjednika.

"Samo smo htjeli izaći na parket i dati sve od sebe. Znali smo da nas očekuje iskusna momčad, ali nismo razmišljali o porazu. Nismo im smjeli dopustiti da uđemo u njihov ritam, u tom slučaju vrlo teško bi mogli računati na pobjedu", smatra Darius Miller.

Po 13 poena kod pobjednika ubacili su Janis Strelnieks (5/9) i Darius Miller (4/7), a kod gostiju Milko Bjelica ubacio je 16 poena (6/10) dok su po 12 dodali Serhat Cetin (4/6), Jamon Gordon (5/10, pet asistencija) i Ender Arslan (4/7).

Dinamo Sassari - CSKA 78:107

CSKA nastavlja s briljantnim otvaranjem euroligaške sezone. Nakon sjajne pobjede na startu protiv Maccabija sa 100 ubačenih poena, ponovio je takvu predstavu i protiv Dinamo Sassarija kojem je ubacio 107.

Razina igre koju su Moskovljani prikazali prvenstveno u drugoj četvrtini je previsoka za ovu talijansku momčad, 35:15 u tom razdoblju za goste donijelo im je već na poluvremenu 20 koševa viška. Nisu Moskovljani tu stali, nastavili su s odličnom igrom i u nastavku te pregazili domaćina.

"Utakmicu smo učinili laganom odigravši momčadsku obranu.Znali smo da imaju dosta dobrih napadača i da ćemo morati igrati jedan za drugoga kako bi stekli neophodno samopouzdanje. Naporno radimo i trudimo se da bi napredovali i samo tako možemo nešto napraviti ove sezone. Nema egoizma, svi sa zadovoljstvom dijele loptu i to je ono najvažnije", kaže Nando De Colo.

De Colo je odigrao još jednu veliku utakmicu s 18 poena (6/12), šest asistencija i pet skokova, a Kyle Hines dodao je 15 poena (5/9) i pet skokova. Kod domaćina David Logan ubacio je 20 poena (7/14) uz pet asistencija dok je Rok Stipčević za 20 minuta ubacio 16 poena (1/1 za dva, 4/4 za tri).

• narada10824.10.2015. u 10:34
    strašna utakmica u Vitorii. S tim Olympiakosom trebaš imati nadljudske moći - ili ex-igrača iste momčadi u tvojoj. Ili dobrog trenera. ;-) Bourousis hladan ko špricer sa iznuđenim foulovima i sa mirnom rukom napravio razliku. Ali brate, ona trica Jamesa sa pola terena kod 00:00 regularnog djela, da... [više na forumu]