Middlesbrough izbacio United na Old Traffordu, prva pobjeda Kloppa

Niko Rukavina • srijeda, 28.10.2015.

Poznati su svi četvrtfinalisti engleskog Capital One Cupa. Nakon što su u u jučerašnjim utakmicama iz kupa ispali Arsenal i Chelsea, večeras je Manchester United na domaćem terenu ispao od Middlesbrougha, dok su ostali favoriti bili sigurni.

Njemački strateg Jürgen Klopp dočekao je svoju prvu pobjedu na klupi Liverpoola. Nakon tri remija s minimalnih 1:0 nadvisio je Bournemouth na Anfieldu i plasirao se u četvrtfinale. Jedini pogodak na utakmici djelo je braniča Nathaniela Clynea u 17. minuti utakmice.

Do kraja dvoboja Liverpool je kontrolirao dvoboj i na kraju upisao zasluženu pobjedu. Dejan Lovren za domaćina je odigrao svih 90 minuta.

Nakon što su u prošlom kolu razbili Sunderland s 4:1 u ovom su Građani bili još uvjerljiviji i na domaćem su terenu nadvisili Crystal Palace s 5:1. Manchester City je na poluvrijeme otišao s prednosti od 2:0, a pogotke su zabili Wilfried Bony u 22. i Kevin de Bruyne u 44. minuti utakmice.

City je riješio pitanje pobjednika kada je mladi nigerijski napadač Kelechi Iheanacho zabio u 59., a Yaya Toure iz penala u 76. za 4:0. Počasni pogodak za Palace zabio je irski branič Damien Delaney, a konačni rezultat postavio je 17-godišnji Španjolac Manu Garcia na asistenciju Iheanacha.

Southampton je na domaćem terenu s 2:1 očekivano nadvisio najslabiju momčad Premiershipa, Aston Villu. Momčad iz Birminghama u posljednjih devet kola ima samo jedan osvojeni bod, a lošu formu nastavili su i u Liga kupu.

Southampton je riješio utakmicu u drugom dijelu kada su poentirali preko Maya Yoshide u 51. i Graziana Pellea u 77. minuti utakmice. Počasni pogodak za Aston Villu zabio je Scott Sinclair iz penala duboko u sudačkoj nadoknadi.

Manchester United na Old Traffordu je izgubio od četvrte momčadi Championshipa Middlesbrougha nakon lošijeg izvođenja jedanaesteraca. Luis Van Gaal u utakmicu je ušao s gotovo drugom postavom. U drugom djelu u igru gura Waynea Rooney, Ashleyja Younga i Anthonyja Martiala, no ni oni nisu uspjeli probiti tvrdu obranu gostiju.

Boro je cijelu utakmicu odolijevao Crvenim Vragovima, a imali su i nekoliko svojih pokušaja te su uspjeli izboriti jedanaesterce. Gosti iz Middlesbrougha bili su precizniji prilikom izvođenja penala te su pogodili tri od četiri pokušaja, dok je United pogodio jednog od četiri.