Nexe upisao pobjedu nad Maks Strumicom; Veszprem i dalje nepobjediv

Simona Margetić • četvrtak, 29.10.2015.

Našički Nexe svladao je kod kuće Maks Strumicu i upisao četvrtu pobjedu u SEHA-Gazprom ligi. Vardar je, pak, upisao minimalan poraz od Meškov Bresta, dok je Veszprem na gostovanju kod Borca bio uvjerljiv, odnio pobjedu i ostao neporažen u regionalnoj ligi.

Makedonci su u Našicama dobro krenuli u susret i sve do 14. minute bili u minimalnoj prednosti, no siguran je tada bio Damir Halilković i preokrenuo rezultat u korist domaćina. Do kraja prvog dijela, Našičani su uspjeli doći do +2 (12:10) i na predah su otišli s vodstvom. U istom ritmu nastavili su i u drugom poluvremenu, a najveća prednost bio je ujedno i konačan rezultat. Strijelac posljednjeg pogotka, onog za 23:17 bio je ponovno Halilković.

U utakmici se najviše istaknuo Halilković s pet pogodaka, a iza njega se nalazio Saša Barišić-Jaman s četiri pogotka. Kod gostiju je najuspješniji bio Stefan Čizmović s pet pogodaka, dok je četiri upisao Zlatko Vezenkovski. Perica Lelić upisao je 11 obrana, dok je Blagojče Trajkoski upisao 18.

Vardar je, pak, izgubio na domaćem terenu od Meškov Bresta rezultatom 27:28. Nakon početnog zaostatka od pet golova, Vardar je mrežu prvi puta zatresao tek u osmoj minuti preko Matjaža Brumena, no momčad iz Bjelorusije držala je prednost sve do 43. minute kada je Igor Karačić postavio 20:20. Krenula je tada igra jedan za jedan, a više sreće imao je Meškov i odnio pobjedu.

Najbolji u redovima Vardara bio je Alex Dujšebaev sa šest pogodaka, dok je Igor Karačić upisao dva pogotka, Blaženko Lacković jedan, a Luka Cindrić četiri. Rastko Stojković Meškovu je donio osam pogodaka.

Nikakvih problema nije imao Veszprem na gostovanju kod Borca i lakoćom je uzeo pobjedu. Na semaforu je krajem utakmice stajalo 20:34 u korist mađarskih prvaka koji su vodili svih 60 minuta. Posljednji pogodak, koji je ujedno bila i najveća prednost, dao je Ivan Slišković.

Gašper Marguč bio je najefikasniji u mađarskoj momčadi sa šest upisanih pogodaka, dok je Slišković upisao samo jedan, a Renato Sulić četiri. Mikler je upisao 22 obrane, dok Mirko Alilović nije stajao među vratnicama. Vratarski tandem Efendić-Ivanišević upisali su 11 pogodaka, a najbolji u banjalučkoj ekipi bili su Srđan Trivundža i Marko Ćeranić svaki s po četiri pogotka.