Prešov 30:23 RK Zagreb
RK Zagreb

Tatran Prešov nanio prvi ovosezonski regionalni poraz Zagrebašima

Zvonka Keliš • srijeda, 28.10.2015.

Hrvatski prvak ove je srijede gostovao u Slovačkoj kod Tatran Prešova gdje je pretrpio i prvi ovosezonski regionalni poraz. Bez Stepančića, Pavlovića te Kontreca, uz vrlo dobru igru domaćina, PPD Zagreb se nije pokazao u najboljem svjetlu u Prešovu te se kući vraća bez novih bodova.

Tatran Prešov - PPD Zagreb 30:23 (14:9)

8. kolo SEHA Gazprom lige
PREŠOV - Tatran Handball Arena, Gledatelja: 2000
Suci: Gouško/Repkin (Bjelorusija)

Tatran Prešov: Božić (1 obrana), Čuprina (7 obrana); Rabek, Kopčo 4, Hrstka 6, Wilga, Krok 3, Sadovi, Radčenko 2, Urban 1, Furlan, Pekar, Peskov 4, Antl 10, Ivković, Petro
Trener: Rastislav Trtik

PPD Zagreb: Stevanović (8 obrana), Ivić (4 obrane); Mihić 1, Sabljić, Vujić 4, Šprem, Šebetić 7, Raković, Horvat 4, Šušnja 1, Šandrk, J. Valčić 2, T. Valčić 1, Obranović 2, Vukić 1, Kovačević
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Tatran Prešov: 5/6; PPD Zagreb: 2/2
Isključenja: Tatran Prešov: 10 min.; PPD Zagreb: 6 min.

U osmom kolu SEHA Gazprom lige, nakon poraza od Bešiktaša u Ligi prvaka proteklog vikenda, ostavku, a potom i ostanak trenera Veselina Vujovića, te uz trenutno vodeće mjesto na ljestvici regionalne lige uz pet ostvarenih pobjeda, hrvatski prvak je stigao u goste slovačkom Tatran Prešovu, trenutno četvrtoplasiranoj momčadi SEHA lige koja je do sada upisala četiri pobjede te je pretrpjela jedan poraz, a oslabljenom je hrvatskom prvaku na svom terenu nanijela prvi regionalni poraz ove sezone.

Trener Vujović u susretu je među vratnice poslao Filipa Ivića, dok su se u početnom sastavu našli još i kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Šebetić, Sandro Obranović, Stefan Vujić, Leon Šušnja te Antonijo Kovačević, a u sastavu se nisu našli bolesni Domagoj Pavlović i Tin Kontrec, Luka Stepančić kojemu je dan prije puta natekao zglob te ozlijeđeni Stipe Mandalinić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba bio je Luka Šebetić sa sedam postignutih pogodaka, po četiri su dodali Zlatko Horvat i Stefan Vujić, Ivan Stevanović sakupio je osam obrana, Filip Ivić četiri, dok je najbolji kod Tatran Prešova bio Radoslav Antl s deset golova, Ivan Ivković nije se upisao u listu strijelaca, Igor Čuprina zaustavio je sedam lopti, a Vladimir Božić jednu.

Borbeno je i zanimljivo bilo od prve minute u Prešovu. Iako se gosti u uvodnim minutama odvajaju na 4:2, domaćinu nije trebalo dugo da poravna rezultat, ali ga i preokrene u svoju korist za vodstvo 6:5. Do završnice prvog dijela domaća momčad održava minimalnu prednost, a potom se odvaja i na +2 da bi kod 12:8 za Tatran trener PPD Zagreb Vujović pozvao minutu predaha kako bi posložio svoje redove. Nije to pomoglo Zagrebašima, naime, Tatran potom samo povećava svoju prednost, odlazi na 14:8 da bi na odmor otišao s vodstvom 14:9 nakon što Horvat trese domaću mrežu u posljednjoj minuti prvoga poluvremena.

Nastavak je donio i nastavak vrlo dobre igre Tatran Prešova koji se nastavlja odvajati od svog suparnika. Sredinom drugoga dijela tako mini serijom od pet pogodaka odlazi na 23:15, a Zagreb više ne uspijeva uhvatiti priključak. U završnici susreta Slovaci odlaze i na 27:17 da bi do samoga kraja Zagrebaši smanjili svoj zaostatak te se kući vraćaju s porazom 23:30.