Spartak Vojput 15:31 Veszprem
Veszprem

Spartak Vojput na domaćem terenu bez šansi pred jakim Veszpremom

Simona Margetić • petak, 30.10.2015.

Nakon tri odigrane utakmice u tri dana, Veszprem je upisao stopostotni učinak. Nakon Borca i Vojvodine, porazili su i Spartak Vojput te ostali nepobijeđeni u SEHA-Gazprom ligi, a Gašper Marguč ponovno je pokazao da je jedan od najboljih iz redova Veszprema.

Gosti iz Mađarske su već od prve minute pokazali kako domaćinu neće biti lako, no Spartak je uspio držati korak s njima sve do 18. minute kada se Veszprem otisnuo na +4 pogotkom Petra Gulyasa (4:8). Do kraja prvog dijela susreta, gosti su vodstvo povećali na šest golova razlike kada je siguran bio Renato Sulić.

U drugom dijelu utakmice, Veszprem je ubacio u višu brzinu i svoje protivnike ostavio daleko iza sebe. U 47. minuti otišli su na 15 golova razlike, a strijelac je ponovno bio Sulić. Najveća prednost bio je rezultat na kraju utakmice, Veszprem je pogotkom mladog Erika Szeitla postavio konačnih 15:31.

Kod domaće momčadi najviše se istaknuo Veselin Jelić s pet pogodaka, dok je trojac na vratima Vukoslavović-Radulović-Stojanović sakupio 11 obrana. U redovima gostiju, najefikasniji je ponovno bio Gašper Marguč sa devet pogodaka. Sulić je dodao četiri, a Ivan Slišković dva pogotka. Roland Mikler zaustavio je 20 lopti.