Niko Datković novim pogotkom vodio Lugano do četvrte pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2015.

Lugano se odmaknuo od dna ljestvice pobjedom u susretu 14. kola švicarskog prvenstva na svom stadionu protiv Siona rezultatom 3:0. Strijelac vodećeg pogotka za domaćina bio je Niko Datković...

Riječki stoper Niko Datković došao je do drugog prvenstvenog pogotka u dresu Lugana i tako pomogao svojoj momčadi na putu do pobjede protiv Siona.

Datković i Antonini Čulina po običaju su odradili dobar posao kod domaćina, Čulina ovaj put nije bio među strijelcima, ali je asistirao Datkoviću za vodeći pogodak u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom dijelu domaćin je dovršio posao, a dvostruki strijelac bio je urugvajski veznjak Jonathan Sabbatini koji je pogađao u 55. i 87. minuti za konačnih 3:0.

Čulina i Datković odradili su svih 90 minuta u ovom susretu dok je Goran Jozinović ostao na klupi.

U drugom nedjeljnom dvoboju fenjeraš Zürich odnio je bod s gostovanja kod Young Boysa čime je domaćin propustio priliku doći do druge pozicije. Gosti su poveli pogotkom Olivera Buffa u 30. minuti, ali tek što je ušao u igru, Japanac Yuya Kubo u 66. minuti poravnava na 1:1.