Cedevita pobjedom u Celju zaokružila stopostotno kolo za hrvatske ABA ligaše

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2015.

Nakon Zadra i Cibone, slavila je i Cedevita. Osmo kolo bilo je uspješno za hrvatske klubove u ABA ligi, a Cedevita je u Celju bila bolja od Tajfuna sa 78:67...

Seriju poraza Cedevita je prekinula neočekivanim slavljem u Istanbulu kod Anadolu Efesa, a sada je stigla do pobjede i u ABA ligi gdje je u posljednja dva kola bila neuspješna. Ovaj put gostovala je kod Tajfuna u Celju i slavila 78:67.

Novak u ligi izdržao je 25 minuta, tada Cedevita radi seriju 11:2 kojom se potpuno odvaja i u nastavku susreta rutinski održava prednost i dolazi do mirne pobjede.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i održavao je vodstvo sve do sredine druge četvrtine kada se Cedevita polako budi. Serijom 16:1 Cedevita je preokrenula rezultat i stigla do vodstva 34:23 stekavši prvu osjetniju prednost na susretu. Ipak, domaćin do odlaska na odmor vezanim tricama Ceole Clarka smanjuje na 36:34.

U 25. minuti na semaforu je stajalo 43:40 za Cedevitu, gosti tu predvođeni Lukom Babićem rade novu seriju, odlaze na 54:42 i lome utakmicu.

Do kraja susreta više nije bilo nikakvih dvojbi, Cedevita je u zadnjoj dionici imala i najviših 69:47, a sve što je domaćin napravio je smanjenje zaostatka. Uspio se spustiti na konačnih 11 razlike, a najbliže je došao na minus osam.

Kod Cedevite po 16 poena upisali su Jacob Pullen (3/5 za dva, 2/3 za tri) i Miro Bilan (7/13 za dva, sedam skokova), Marko Arapović ubacio je 13 poena (3/5 za dva, 1/1 za tri) uz sedam skokova, a po deset poena dodali su James White (5/8 za dva, 0/1 za tri, šest skokova) i Luka Babić (1/2 za dva, 2/4 za tri, deset skokova).

Kod Tajfuna Ceola Clark upisao je 19 poena (7/14) i šest asistencija, a Jacob Parker 15 poena (4/7).

• narada10802.11.2015. u 09:39
    Pa bilo je nervozno pri kraju kad su Slovenci smanjili na -8 u 38. uz nerealizirane napade naših. Musa pokazao zašto (dosad) ne igra više. U ekstremno kratkoj rotaciji gdje je odmor svakog igrača bitan, uz to u utakmici u gostima, pod tom pritiskom Cedevite u tabeli - on uđe na parket i ide na neke... [više na forumu]