Meškov Brest 31:26 Nexe Našice
Nexe Našice

Atman i Stojković srušili Nexe i osigurali šestu pobjedu Meškov Brestu

Simona Margetić • nedjelja, 01.11.2015.

Meškov Brest ovog tjedna slavio je dva puta. Prvo je u srijedu svladao Vardar s golom razlike, a sada je upisao pobjedu nad našičkim Nexeom. Momčad Zdenka Kordija nije pronašla rješenje za raspoložene Rastka Stojkovića i Pavela Atmana.

Nexe je vrlo dobro otvorio utakmicu na gostovanju kod Meškov Bresta. Do 12. minute otišli su na +4 (2:6) pogotkom Damira Halilkovića da bi tu prednost uspjeli zadržati sve do 20. minute kada se Meškov probudio, izjednačio i susret okrenuo u svoju korist.

Do kraja prvog dijela domaćini su otišli na 15:11, a zasluge su pripale Stojkoviću i Dainisu Kristopansu, koji su bez problema svladali gostujuću obranu i punili protivničku mrežu, da bi na predah otišli “lakših ruku”.

Početkom drugog dijela susreta Meškov je nastavio trpati našičku mrežu i ostavio goste na -5 (20:15) u 38. minuti, no Kordijevi momci uspjeli su se kratko približiti domaćinima. U 41. minuti Josip Božić Pavletić pogodio je za 20:19.

Ipak, Meškov Brest uspio je doći do šeste pobjede u regionalnoj ligiiI utakmicu završio rezultatom 31:26. U tome su najviše pomogli Atman i Stojković, svaki s osam pogodaka, dok je vratarski duo Patocki-Čarapenka upisao devet obrana. Kod gostiju je najbolji bio Tomislav Nuić sa šest pogodaka, dok su Perica Lelić i Edi Vešligaj sakupili šest obrana.