Hezonja prolazi školu, samo pet minuta u novom porazu Orlando Magica

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.11.2015.

Nedjeljni program u NBA ligi donio je nastup Marija Hezonje na gostovanju kod Chicago Bullsa, nije dobro iskoristio malu minutažu i nije se više vraćao na parket...

Toronto Raptorsi upisali su i treću ovosezonsku pobjedu, Dwane Casey došao je do rekordne 157. pobjede na klupi Toronta, a Milwaukee Bucksi po prvi puta od 1976. godine stigli su do tri poraza u nizu na otvaranju sezone. U ovom susretu bilo je sve izvjesno, domaćin je konstantno bio u prednosti i na kraju slavio s visokih 106:87.

"Postajemo sve uigraniji, imamo sve bolji osjećaj gdje se trebamo nalaziti na parketu i gdje se najbolje osjećamo na parketu. Polako pronalazimo našu igru", tvrdi Kyle Lowry.

U visokoj pobjedi Raptorse su predvodili Jona Valančiunas s 19 poena (7/12) i osam skokova te Patrick Patterson sa 16 poena (6/9). Na drugoj strani Giannis Antetokounmpo upisao je 20 poena (8/12) i devet skokova, a Greg Monroe 14 poena (5/7), šest skokova i pet asistencija.

Oklahoma za razliku od dvoboja s Orlandom i San Antonijom, ovaj put nije imala tešku i neizvjesnu završnicu. Protiv Denver Nuggetsa visoko je slavila 117:93, a pitanje pobjednika riješila je puno prije ulaska u završnicu susreta. U konačnici bilo je samo pitanje s kolikim porazom će Nuggetsi završiti susret.

"Treća četvrtina (37:20) bila je ključna. Bili smo u utakmici, borili se, ali u trećoj četvrtini su nas pomeli. Iz tko zna kojeg razloga isprašili su nas brzinski, 37 primljenih poena u jednoj četvrtini definitivno je previše", govorio je Michael Malone.

Kevin Durant susret je završio s 25 poena (8/11) i pet asistencija, Serge Ibaka dodao je 18 poena (8/13), sedam skokova i pet blokada, a Enes Kanter 12 poena (6/11) i deset skokova. Kod poraženih po 15 poena upisali su Danilo Gallinari (3/13) i Will Barton (6/12).

Fantastično drugo poluvrijeme odigrao je Miami. Protiv Rocketsa je bio u debelom minusu, zaostajao 65:44 na početku drugog poluvremena da bi do kraja susreta apsolutno dominirao i s čak 65:24 dobio ostatak utakmice za visoku pobjedu plus 20. Heat se fantastično podignuo u tom dijelu susreta, a Rocketsi neshvatljivo pali, neshvatljivo za momčad koja ima tako velike ambicije.

"Ne možeš imati slab napad i ne igrati obranu. To je prvi znak katastrofe, a to se nama dogodilo u drugom poluvremenu", kaže James Harden koji je utakmicu završio sa šutom 2/15 iz igre odnosno 0/10 za tricu.

Pobjednika su predvodili Hassan Whiteside s 25 poena (12/15) i 15 skokova te Dwyane Wade s 20 poena (6/16) i osam asistencija. Kod gostiju Marcus Thornton bio je na 21 poenu (8/16, trica 5/9), a Harden je uz očajan šut barem imao šest skokova i sedam asistencija.

Nakon velike borbe Atlanta Hawksi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Charlotte Hornetsa 94:92. Hornetsi su preživjeli očajno otvaranje posljednje četvrtine i seriju promašenih šuteva, uspjeli se vratiti, ali na kraju nisu pogodili. Kemba Walker imao je priliku za produžetak, no promašio je.

"Imamo mladu i posve novu momčad i na kraju smo promašili neke čiste šuteve. Iz ovakvih poraza moramo učiti, još uvijek je rana faza sezone i bit ćemo u redu", smatra Nic Batum.

Još jedna vrlo dobra utakmica je iza Kenta Bazemorea koji je ubacio 20 poena (6/12(, Jeff Teague dodao je 18 poena (6/16) i šest skokova, a Al Horford 16 poena (7/14) i 12 skokova. Kod poraženih Kemba Walker bio je na 17 poena (4/9), šest skokova i šest asistencija, Nicolas Batum na 16 poena (5/14), osam asistencija i pet skokova, a Al Jefferson dodao je deset poena (5/12) i deset skokova.

Rick Carlisle stigao je do 340. pobjede na klupi Dallas Mavericksa i tako srušio Dona Nelsona. Pobjedu za rekord upisao je u gostima kod Los Angeles Lakersa u susretu u kojem je na jednoj strani dominirao velikan koji je pri kraju karijere, a na drugoj onaj čija karijera tek počinje. Lakersi su po prvi puta u svojoj povijesti spojili dvije sezone u kojima startaju s 0-3.

Mavse su predvodili Dirk Nowitzki s 25 poena (10/13) i devet skokova te Zaza Pačulia sa 16 poena (4/8) i 12 skokova, a na drugoj strani Julius Randle upisao je 22 poena (9/17) uz 15 skokova dok je Kobe Bryant dodao 15 poena (3/15) uz pet skokova.

Mario Hezonja dobio je tek pet minuta u porazu Orlando Magica kod Chicago Bullsa i nije ih iskoristio. Tri pokušaja i tri promašaja, nekoliko loših odluka i Scott Skiles povukao je odgojnu mjeru i zabetonirao ga za klupu. Bullsi su stigli do pobjede 92:87, još jedan tijesan poraz mladog Orlanda.

Bullse su predvodili s po 16 poena Pau Gasol (7/14, osam skokova) i Nikola Mirotić (4/12), a na drugoj strani Evan Fournier upisao je 19 poena (8/15) i pet skokova dok je Nikola Vučević dodao 15 poena (6/12) i 11 skokova.

LaMarcus Aldridge sve bolje se snalazi u redovima nove momčadi i pokazuje koliko će značiti Spursima. Bio je ključni igrač u pobjedi u gostima kod Boston Celticsa 95:87, već sada igra vrlo dobro, a kada se u potpunosti privikne na suigrače i oni na njega, Spursi će biti iznimno težak protivnik za svakoga.

Celticsima je ubacio 24 poena (8/18) i uhvatio 14 skokova te je s Kawhijem Leonardom (19 poena, 8/18, pet skokova) vodio svoju novu momčad do pobjede. U domaćim redovima Avery Bradley ubacio je 18 poena (7/18) dok je Marcus Smart dodao 17 poena (7/12).

Rezultati:
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 106:87 (Jonas Valančiunas 19p, 8sk / Giannis Antetokounmpo 20p, 9sk)
Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 117:93 (Kevin Durant 25p, 5as / Danilo Gallinari 15p)
Miami Heat - Houston Rockets 109:89 (Hassan Whiteside 25p, 15sk / Marcus Thornton 21p)
Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 92:94 (Kemba Walker 17p, 6sk, 6as / Kent Bazemore 20p)
Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 93:103 (Julius Randle 22p, 15sk / Dirk Nowitzki 25p, 9sk)
Chicago Bulls - Orlando Magic 92:87 (Pau Gasol 16p, 8sk / Evan Fournier 19p, 5sk)
Boston Celtics - San Antonio Spurs 87:95 (Avery Bradley 18p / LaMarcus Aldridge 24p, 14sk, 5as)

• narada10802.11.2015. u 12:10
    hvala, zaboravio sam, eto popravio sam. Ali čak i kod njih nije igrao na vikendu.