Zadar poražen u Valjevu, Delaš jedini raspoloženi nije mogao sam

Branimir Korać • subota, 07.11.2015.

U prvom susretu devetog kola ABA lige Zadar je gostovao u Valjevu kod Metalca i upisao poraz 71:67. U redovima gostiju tek su Ante Delaš i donekle Boris Barać pružali otpor domaćinu...

Iako je to bila jedna od onih večeri kada malo toga polazi za rukom, Zadar je do same završnice bio u igri za pobjedu u Valjevu. Međutim premalo raspoloženih igrača i loš šut spriječili su Zadrane na putu do pobjede.

Neki od ključnih igrača potpuno su podbacili, prvenstveno Glenn Cosey koji je iz igre šutirao užasnih 0/11, raspoložen je bio Ante Delaš, no sam nije mogao vući Zadrane.

Nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 16:16, gosti su dobro ušli i u nastavak gdje su poveli s 22:18, ali nakon toga Metalac radi seriju čak 14:0, dolazi do preokreta i preuzima konce utakmice u svoje ruke.

Na poluvremenu je domaćin imao 41:27, a odlazak u svlačionicu dobro je došao Zadranima koji se u boljem raspoloženju vraćaju na parket. Predvođeni Delašom gosti se potpuno vraćaju i uoči zadnje dionice smanjuju na samo dva poena zaostatka.

Sredinom zadnje četvrtine Delaš je novom tricom napravio preokret i donio gostima vodstvo, ali u završnici je Metalac ipak bio spretniji.

Kod 68:67 za domaćina prilika se ukazala gostima da dođu ako ne do pobjede, barem do produžetka jer Jevtović ubacuje samo jedno slobodno bacanje, no Ramljak gubi loptu, točnije baca je protivnicima kod izvođenja, a Bakić s linije slobodnih bacanja potvrđuje pobjedu Metalca.

Ante Delaš susret je završio s 25 poena (2/4 za dva, 4/9 za tri), a Boris Barać s deset poena (4/9 za dva, 0/7 za tri) uz 12 skokova. Kod pobjednika Nikola Malešević ubacio je 17 poena (6/11) uz pet skokova, a Jevtović je dodao 13 poena (5/11) i 11 skokova.

• narada10807.11.2015. u 11:08
    negledljiva utakmica, jedna od najružnijih koju sam gledao, što zbog pregršt grešaka, pog. onih fundamentalnih (tvrdim da bi ijedan od naših A1 ligaša jućer u tom pogledu bolje izgledao), što zbog profulanih zicera, i to sa obje strane, a najgore: zbog straha da se preuzima odgovornost - i onda sve... [više na forumu]