Tomić predvodio Barcelonu u pobjedi u Kaunasu, dobar nastup Stipčevića u Malagi

Branimir Korać • subota, 07.11.2015.

Iza Ante Tomića je još jedan kvalitetan nastup u Euroligi, ovaj put protiv Žalgirisa u kojem je predvodio Barcelonu do pobjede. Dobar nastup imao je i Rok Stipčević, no njegov Sassari visoko je poražen u Malagi...

Skupina A

Crvena zvezda - Fenerbahče 60:74

Crvena zvezda upisala je još jedan gladak poraz, ovaj put na svom parketu protiv Fenerbahčea. Momčad Dejana Radonjića ostala je tako na samo onoj startnoj pobjedi protiv Strasbourga nakon čega su uslijedila tri uvjerljiva poraza. Rezultatski ovaj je bio najmanje težak, međutim Fenerbahče je konstantno bio u kontroli susreta i njegova pobjeda nije bila pod upitnikom.

"Čestitke Crvenoj zvezdi na korektnoj igri. Teško je igrati protiv kluba koji voliš, ali ponosan sam što sam pomogao najboljem treneru Europe da dođe do pobjede", rekao je nakon susreta Pero Antić koji je dio karijere proveo upravo u Crvenoj zvezdi.

Antić je susret okončao s 14 poena (5/10) i sedam skokova, a Ekpe Udoh dodao je 12 poena (4/7). Kod domaćina Vladimir Štimac ubacio je 13 poena (4/6) uz sedam skokova, a po deset su dodali Ryan Thompson (3/6) i Maik Zirbes (4/5).

Lokomotiv Kuban - Pinar Karsiyaka 72:53

Drugo poluvrijeme donijelo je Lokomotiv Kubanu uvjerljivu pobjedu protiv Karsiyake. Turci su bili vrlo dobri u većem dijelu prvog poluvremena, ali u drugih 20 minuta ubacili su samo 18 poena i upisali visok poraz. Obrana domaćina proradila je u pravo vrijeme i Lokomotiv je ostao neporažen na vrhu ljestvice.

"Ovo je velika pobjeda. U prvom poluvremenu napravili smo previše pogrešaka i nismo bili na uobičajenoj razini. U drugom dijelu vidjeli ste pravi Lokomotiv, dozvolili smo Karsiyaki samo 18 poena. Ne treba zaboraviti da je to momčad koja je pobijedila Barcelonu. Kada smo gubili u prvom poluvremenu, zadržali smo mirnoću, nismo paničarili i kada smo promijenili pristup u obrani, susret se okrenuo na našu stranu", objašnjava Evgeni Voronov.

Po 15 poena kod pobjednika upisali su Malcolm Delaney (3/10, pet asistencija) i Voronov (6/8) dok je Dontaye Draper za 22 minute dodao pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri) uz po tri skoka, asistencije i ukradene lopte. Kod gostiju Joe Ragland ubacio je 15 poena (6/13), Colton Iverson 12 poena (3/7) uz šest skokova, a Justin Carter deset poena (3/5) uz pet skokova.

Zielona Gora - Panathinaikos 71:68

Prvu pobjedu upisao je poljski Stelmet koji je svladao Panathinaikos u tijesnom susretu 71:68. Domaćin je iskoristio loš šuterski dan Panathinaikosa (5/27 trica), osim toga je i imao više energije i želje što je pokazao u skoku (41:30) i zaslužio je pobjedu. Upravo promašene trice u završnici su skupo stajale Panathinaikos i Stelmet je uspio zadržati vodstvo.

"Hvala mojoj momčadi, našim navijačima i cijelom stručnom stožeru. Imali smo više sreće, vjerovao sam u pobjedu do samog kraja. Bila je to vrlo teška utakmica, puna emocija i igre živaca. Sretan sam, ali ovo je samo jedna utakmica i pred nama je još puno posla", kaže Sašo Filiposki.

U njegovoj momčadi Mateusz Ponitka ubacio je 13 poena (6/14) uz deset skokova, a Dejan Borovnjak 12 poena (4/7) uz sedam skokova. Kod poraženih James Feldeine stao je na 15 poena (6/12), Saša Pavlović dodao je 11 poena (4/14) i šest skokova, a Ognjen Kuzmić deset poena (4/5) i pet skokova.

Žalgiris - Barcelona 78:85

Barcelona je odnijela pobjedu iz Kaunasa gdje je nadigrala Žalgiris i na kraju slavila 85:78. Gosti nisu dopustili iznenađenje, krajem prvog poluvremena preuzeli su kontrolu nad susretom i prednost održavali do kraja. Domaćin je početkom zadnje četvrtine smanjio na 69:63, ali nakon toga se Barcelona ponovno odvojila i bez većih problema dovršila posao.

"Nismo mogli zaustaviti njihov napad. U obrani smo morali raditi neke riskantne poteze jer imaju sjajne igrače i bilo je vrlo teško braniti se. Nije ovo bila naša najbolja utakmica, bilo nam je potrebno puno više pogođenih trica da bi se vratili u utakmicu", smatra Renaldas Seibutis.

Prvo ime utakmice bio je hrvatski centar Ante Tomić koji je za 23 minute ubacio 18 poena (6/12) uz osam skokova, a Carlos Arroyo dodao je 12 poena (5/9). Kod Žalgirisa Renaldas Seibutis bio je na 18 poena (7/9) dok je Paulius Jankunas dodao 17 poena (5/7).

Unicaja - Sassari 80:62

Unicaja je stigla do očekivane domaće pobjede protiv Sassarija svladavši ga 80:62. Prvo poluvrijeme nije proteklo onako kako se domaćin nadao, ali zato je u nastavku nakon zaostatka 37:36 na odmoru, Unicaja posve preuzela stvari u svoje ruke i otišla do pobjede. Drugo poluvrijeme Španjolci su dobili s 44:25 i nanijeli Talijanima visok poraz.

"U prvom poluvremenu nismo bili pravi i preuzeli su kontrolu nad utakmicom. Takav nastup nas je motivirao u nastavku, podignuli smo se, zaigrali bolje i na sreću slavili. Ovo je lijepa pobjeda i sretni smo s omjerom 4-0, ali i svjesni da posao nije završen. Moramo ostati ovako koncentrirani, nastaviti naporno raditi i tražiti put prema konačnom cilju", smatra Richard Hendrix.

Upravo on je predvodio domaćina s 19 poena (9/14) i sedam skokova, a Will Thomas dodao je 14 poena (4/12) i osam skokova. Kod poraženih Marquez Haynes ubacio je 18 poena (5/10) dok je Rok Stipčević za 30 minuta dodao 12 poena (2/3 za dva, 2/6 za tri) i tri asistencije.