Hezonja i Bogdanović bez velikog napadačkog učinka, Orlando u završnici bolji od Raptorsa

Branimir Korać • subota, 07.11.2015.

Deset NBA utakmica bilo je na rasporedu noćas, a Bojan Bogdanović i Mario Hezonja unatoč dobroj minutaži nisu se istaknuli. Hezonjin Orlando svladao je Toronto, a Netsi su nastavili seriju poraza...

Orlando Magic upisao je vrijednu pobjedu protiv Toronto Raptorsa. Raptorsima je to prvi poraz te ujedno i prekid serije od 11 pobjeda u nizu protiv ovog protivnika. Magic je igrao bolje tijekom prvog poluvremena, održavao prednost, ali nakon odmora Raptorsi su izašli u pravom izdanju, odigrali veliku treću četvrtinu u kojoj su napravili preokret, no nisu uspjeli i zadržati vodstvo u završnici. Kod 88:87 za Magic, Raptorsi su imali priliku za preuzimanje vodstva pet sekundi prije kraja, ali Valančiunasu lopta nije prošla kroz obruč i domaćin je otišao do pobjede.

Tobias Harris ubacio je 20 poena (8/10) uz devet skokova, a Victor Oladipo dodao je 18 poena (7/14) uz sedam skokova i šest asistencija. Mario Hezonja za 22 minute ubacio je šest poena (2/2 za dva, 0/4 za tri). Kod poraženih DeMar DeRozan nakon lošeg otvaranja utakmice upisao je 23 poena (7/15) uz sedam skokova, a Cory Joseph dodao je 19 poena (7/9).

Bratski dvoboj u Phoenixu završen je pobjedom Detroit Pistonsa i Marcusa Morrisa koji je odigrao važnu ulogu u pobjedi protiv svoje bivše momčadi. Odlazak Marcusa u Detroit bio je buran, njegov brat blizanac Markieff zbog tog tradea prijetio je da više nikada neće odigrati niti minutu za Sunse, međutim na kraju se situacija smirila, a braća su sada bila na suprotnim stranama.

Pistonsi su susret završili s pobjedom, slavili su 100:92. Presudila je serija 9:0 s kojom su se odvojili na 74:63 nakon čega se domaćin nije više vratio. Pistonse su predvodili Reggie Jackson s 23 poena (8/18), sedam asistencija i šest skokova, Morris je ubacio 20 poena (7/14) uz šest skokova dok je Andre Drummond dodao 12 poena (5/9) uz 17 skokova.

Atlanta je slavila kod New Orleans Pelicansa u susretu velikog broja poena, unatoč sjajnoj večeri Anthonyja Davisa. Imali su gosti 17 poena prednosti u zadnjoj dionici da bi se Pelicansi vratili i poravnali na 108:108. Nakon toga je Atlanta ipak uspjela uz važnu ulogu Kylea Korvera ponovno se odvojiti i slaviti.

Po 22 poena kod gostiju ubacili su Paul Millsap (7/11, 12 skokova) i Kyle Korver (8/8, sedam skokova, pet asistencija). Na suprotnoj strani Davis je upisao čak 43 poena (14/23) uz deset skokova dok je Eric Gordon dodao 22 poena (8/15).

Bojan Bogdanović s Brooklyn Netsima i dalje čeka na prvu pobjedu. U dvoboju momčadi bez pobjede, Lakersi su odnijeli pobjedu u gostima 104:98. Netsi su odigrali još jednu slabu utakmicu, a nije se istaknuo niti Bogdanović koji je za 22 minute ubacio tek pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri).

Kobe Bryant predvodio je Lakerse s 18 poena (5/16), a po 16 su dodali Jordan Clarkson (6/12) i D'Angelo Russell (6/9). Kod Netsa Brook Lopez bio je na 23 poena (8/19) i deset skokova, Joe Johnson na 22 poena (8/16), a Jarrett Jack dodao je 18 poena (8/22), 12 asistencija i sedam skokova.

Boston je pregazio na svom parketu Washington Wizardse i svladao ih sa 118:98. Susret je odlučen već u prvom poluvremenu kada je domaćin stvorio visoku prednost i Wizardsi nisu imali nikakve šanse vratiti se. Jared Sullinger ubacio je 21 poen (9/13) uz osam skokova, a Kelly Olynyk dodao je 19 poena (7/11) uz sedam skokova. Kod gostiju Bradley Beal ubilježio je 24 poena (9/15) i pet skokova.

Cavaliersi su se pošteno namučili s Philadelphijom, ali su ipak uspjeli slaviti. LeBron James u drugom poluvremenu uzeo je stvari u svoje ruke, povukao u trećoj četvrtini s 18 poena i tu su domaćini stvorili preduvjete za pobjedu. Susret je završio s 31 poenom (12/22) i 13 asistencija dok je Richard Jefferson dodao 17 poena (7/11). Kod Sixersa Nerlens Noel bio je na 18 poena (9/18) i 12 skokova, a isti broj poena ubacio je i Jahlil Okafor (8/17) samo uz šest skokova.

Warriorsi su se prošetali do pobjede protiv Nuggetsa riješivši sve već u prvom poluvremenu. Na odmoru je bilo ogromnih 74:44 i u nastavku susreta više nije bilo nikakve dvojbe. Još jedna sjajna večer Stephena Curryja koji je upisao 34 poena (12/22, trica 8/16) uz deset dodavanja i sedam skokova. Danilo Gallinari kod Nuggetsa je upisao 25 poena (7/13).

Sjajnu večer imao je i Paul George koji je nosio Pacerse do pobjede protiv Miamija. Još uvijek bez Geralda Greena gosti su upisali poraz, a George je susret završio s 36 poena (14/27) uz 12 skokova što je njegova najbolja utakmica nakon dugačke pauze zbog loma noge.

U kategoriju nastupa večeri spada i onaj Jamesa Hardena koji je briljirao u gostujućoj pobjedi Rocketsa protiv Sunsa. U svojoj najboljoj utakmici sezone upisao je 43 poena (13/23) uz 13 skokova i šest dodavanja.

Rezultati:
Orlando Magic - Toronto Raptors 92:87 (Tobias Harris 20p, 9sk / DeMar DeRozan 23p, 7sk)
Phoenix Suns - Detroit Pistons 92:100 (Eric Bledsoe 22p / Reggie Jackson 23p, 7as, 6sk)
New Orleans Pelicans - Atlanta Hawks 115:121 (Anthony Davis 43p, 10sk / Paul Millsap 22p, 12sk)
Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers 98:104 (Brook Lopez 23p, 10sk / Kobe Bryant 18p)
Boston Celtics - Washington Wizards 118:98 (Jared Sullinger 21p, 8sk / Bradley Beal 24p, 5sk)
Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 108:102 (LeBron James 31p, 13as / Nerlens Noel 18p, 12sk)
Golden State Warriors - Denver Nuggets 119:104 (Stephen Curry 34p, 10as, 7sk / Danilo Gallinari 25p)
Indiana Pacers - Miami Heat 90:87 (Paul George 36p, 12sk / Chris Bosh 21p, 11sk)
Sacramento Kings - Houston Rockets 110:116 (Darren Collison 22p, 9as / James Harden 43p, 13 sk, 6as)
New York Knicks - Milwaukee Bucks 92:99 (Carmelo Anthony 17p, 6sk / John Henson 22, 5sk)