MAXtv Prva liga, 16. kolo, 07.11.2015, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2487

Niko Rukavina • subota, 07.11.2015.

Nogometaši Osijeka došli su do zaslužene pobjede u Gradskom vrtu protiv prilično lošeg Hajduka. Jedini pogodak na utakmici postigao je Tomislav Šarić u 41. minuti, a Osječani su u prvom dijelu propustili realizirati i kazneni udarac.

Osijek je posebno dobro odigrao prvo poluvrijeme kada je osim pogotka, propustio realizirati kazneni udarac i još nekoliko „matnih“ prigoda. Hajduk se probudio tek u posljednjih pola sata no unatoč prividnom pritisku nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Zvonimiru Mikuliću.

Osijek je jako dobro otvorio utakmicu te je u uvodnim minutama bio iznimno opasan i Hajdukovcima nije dozvolio "disati". U 9. minuti domaćini su dobili jedanaesterac nakon što je Goran Milović srušio Zorana Arsenića. No, iz kaznenog udarca Zoran Lesjak nije uspio svladati Lovre Kalinića i ostalo je 0:0.

Nakon početnog pritiska Osječana, Hajduk se uspio konsolidirati te je stvorio nekoliko bezopasnih pokušaja po Mikulićeva vrata. Ipak, posljednjih deset minuta poluvremena pripali su domaćinima. U 37. Osječani su izigrali obranu Hajduka, Tomislav Šorša je ubacio na peterac, a sa šest metara pucao Tomislav Štrkalj, no Maksim Bilji je skinuo lotu s gol crte.

Bolju igru u prvom dijelu Osijek je uspio okruniti u 41. minuti. Nakon jedne polukontre Mile Škorić je uposlio Tomislava Šarića koji preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora svojoj momčadi donosi zasluženo vodstvo. Hajduk u prvom dijelu nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkih vrata.

Damir Burić na klupi je na poluvremenu ostavio Andriju Balića umjesto kojega je uveo Antona Maglicu. I nastavak utakmice bolje je otvorio Osijek no udarac Škorića obranio je Kalinić.

Tek nakon sat vremena igre Hajdukovci su počeli igrati bolje i pritisnuli su Osječane u svoju polovicu, ali osim nekoliko pokušaja, nisu ozbiljno zaprijetili Mikuliću. Osijek je ovom pobjedom ostao na 9. mjestu no prekinuo je seriju od šest kola bez trijumfa i približio se zoni ostanka.

• Obrisan korisnik07.11.2015. u 18:40
    Hajduk ne osvaja prvenstvo nigdje, kao što se moglo vidjeti i danas, nema tu kvalitete. Osijek je previše promašivao, ali ni to Hajduku nije pomoglo.
  • Obrisan korisnik07.11.2015. u 18:11
    Dok ne shvate da se na tzv. "malim" utakmicama osvaja prvenstvo...
  • Obrisan korisnik07.11.2015. u 18:07
    Opet Hajduk poklonija pobjedu Osijeku. Dokad ćemo Osijeku davat bodoev? Dokad????
  • Hrvoje199007.11.2015. u 17:36
    Na ovakvim utakmica se stvara minus, gube šanse za iti borbu za vrh. Niko tu ne krade, jednostavno nisi taj. Dapače, često ti se sudačkin odlukama i ide u prilog. Al jednostavno ovakvo prosipanje bodova ne prolazi nigdi