Šibenik osigurao naslov jesenskog prvaka, Sesvete nastavile stopostotni niz na domaćem terenu

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 07.11.2015.

U 16. kolu Druge HNL Šibenik je slavio protiv Lučkog s rezultatom 2:0 i tako povećao svoju prednost na deset bodova u odnosu drugoplasiranu Cibaliju koja je remizirala u Vinkovcima protiv Gorice...

Momčad Cibalije u posljednjim trenucima susreta uspjela je spasiti bod u dvoboju protiv Gorice koja je imala prednost od 2:0 sve do 85. minute. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu, u 52. minuti Gorica je povela pogotkom Matije Dvornekovića. Isti igrač postigao je pogodak u 80. minuti za povećanje prednosti gostiju.

U 85. minuti Cibalia je smanjila iz kaznenog udarca, a pogodak je postigao iskusni Frane Vitaić. Do konačnih 2:2 Cibalia je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, a u strijelce se upisao stoper Jakov Filipović. Vrijedi spomenuti kako je trener gostiju Damir Milinović bio trener Cibalije u prvih pet kola ovosezonskog natjecanja Druge HNL nakon čega se pridružio današnjem poslodavcu Gorici.

Lider prvenstva momčad Šibenika slavila je na Šubićevcu s rezultatom od 2:0 protiv Lučkog. Šibenik je poveo već u šestoj minuti susreta, a pogodak je postigao Nigerijac Theophilus Solomon koji je postigao svoj deveti pogodak u sezoni. Do konačnih 2:0 Šibenik je stigao u 61. minuti, a pogodak je postigao Mario Marina.

S obzirom na to da je još tri kola do kraja, a Šibenik ovom pobjedom stigao na deset bodova razlike u odnosu na drugoplasiranu Cibaliju, šibenski sastav je osigurao jesenski naslov te će drugi dio prvenstva koji je na rasporedu sljedeće godine dočekati kao prvoplasirana momčad.

Momčad Sesveta nastavila je stopostotni niz na domaćem terenu. Momčad Valentina Barišića slavila s rezultatom 3:0 protiv Rudeša, a sva tri pogotka Sesvete su postigle u prvih pola sata igre. Sesvete su povele u desetoj minuti susreta pogotkom Ivana Prskala. Isti igrač samo sedam minuta kasnije je povećao prednost svoje momčadi.

Do trećeg pogotka na susreta Sesvete su stigle u 25. minuti, a u strijelce se je upisao Nikica Filipović. U 66. minuti susreta stoper domaćina Dajan Šimac dobio je drugi žuti odnosno isključujući crveni karton te je momčad Sesveta u nastavak susreta krenula s igračem manje, no Rudeš to nije uspio iskoristiti, dapače u finišu susreta Sesvete su imale priliku povećati prednost iz kaznenog udarca, a Prskalo postići hat-trick, ali njegov udarac nije bio dovoljno dobar te je susret završio rezultatom 3:0 u korist domaćeg sastava.

Pogotkom u finišu susreta momčad Dugopolja na svom terenu svladala je drugu momčad Dinama. Sve važnije na susretu dogodilo se je u posljednjih deset minuta. U 82. minuti obje momčadi ostale s igračem manje. Senegalac u dresu zagrebačke momčadi Badji Badara dobio je izravni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača, a iz redova domaćina Dominik Balić dobio je drugi žuti karton zbog prigovora sucu. Jedini pogodak na susretu postignut je u posljednjim trenucima, a pogodak je postigao Ante Babić.

Do slavlja u finišu susreta stigla je i posljednja momčad lige Imotski u gostima kod prošlosezonskog prvoligaša Zadra. Jedini pogodak postignut je u 85. minuti, a u strijelce se upisao stoper Mate Paponja. Unatoč pobjedi Imotski je i dalje posljednja momčad lige, s bodom manje od pretposljednjeg Zadra.

U susretu koji je odigran u petak Hrvatski dragovoljac je u Sigetu slavio protiv Segeste s rezultatom 1:0 i tako pobjegao iz zone ispadanja. Ovo kolo Druge HNL na rasporedu je 13. i 14. studenog.