Tatran Prešov preko Alekseja Peskova i Radoslava Antla do novog slavlja

Simona Margetić • subota, 14.11.2015.

Slovački prvak, Tatran Prešov, svladao je u subotu doprvaka Srbije, Spartak Vojputa u 11. kolu SEHA-Gazprom lige. Momčad Rastislava Trtika lakoćom je već u prvom poluvremenu došla do velike prednosti koju je sačuvala do kraja susreta. Borac je, pak, upisao prvu pobjedu u regionalnom natjecanju svladavši Maks Strumicu.

Junak Slovaka ponovno je bio Radoslav Antl, najbolji strijelac SEHA lige, a zajedno s Aleksejem Peskovom odradio je pola posla u pobjedi svoje momčadi na gostovanju u Subotici. Domaćini su se dobro držali prvih desetak minuta, no Tatran je tada ubacio u višu brzinu i krenuo s golovima.

U 12. minuti Spartak Vojput stao je na četiri pogotka, kada je na semaforu stajalo 4:6, a precizan je bio Miloš Lojaničić. Gosti su tada krenuli sa serijom od četiri pogotka, a u 16. minuti Antl je pogodio protivničku mrežu za 4:11. Slovaci su nastavili u istom ritmu do kraja poluvremena pa su na predah otišli s velikih +11 (9:20).

U nastavku nije bilo nikakvih iznenađenja. Tatran Prešov dobro se branio, a krajem susreta došao je i do +13. Tomaš Čip je u 57. minuti pogodio za 25:38, a posljednji je mrežu zatresao Lojaničić pa je susret završio rezultatom 29:39.

Kod domaćina se najviše istaknuo Lojaničić s osam pogodaka, dok je vratarski trio Vukoslavović-Radulović-Stojanović sakupio devet obrana. S druge strane terena najbolji je bio Antl s 12 pogodaka, dok je deset dodao Peskov. Vladimir Božić i Igor Čuprina upisali su 15 obrana.

Boris Dvoršek upisao je prvu pobjedu na klupi banjalučkog Borca u regionalnoj ligi. Borac je ugostio makedonsku Maks Strumicu, a u derbiju začelja Banjalučani nisu ispuštali vodstvo iz ruke.

Maks Strumica nije uspjela doći ni do izjednačenja u svih 60 minuta susreta, a najveća prednost koju je Borac imao, bila je +5. Precizan je u posljednjoj minuti prvog dijela bio Ratko Nikolić i postavio 14:9. Domaćini su i u drugom dijelu nastavili u istom ritmu pa je rezultat na kraju susreta bio 26:21.

Srđan Trivundža, Đorđe Čelić i Nikolić upisali su po četiri pogotka, a Damir Efendić upisao je čak 23 obrane, dok je Tibor Ivanišević dodao jednu. Kod gostiju, Igor Milosavljević, Borče Sokolov i Mirko Majić svaki broje četiri pogotka, a Blagojče Trajkoski 14 obrana.