Dobre vijesti za Zagreb iz Veszprema, derbi u Parizu završen visokom pobjedom PSG-a

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.11.2015.

Kompletirano je osmo kolo u skupini A Lige prvaka u kojem je najzanimljiviji susret odigran u Parizu gdje je domaći PSG ugostio momčad Kiela i ubilježio visoku pobjedu...

Veszprem - Celje 34:28

Dobre vijesti za rukometaše Zagreba dolaze iz Mađarske gdje je Veszprem ubilježio pobjedu protiv izravnog konkurenta Zagrebaša u borbi za sljedeću rundu natjecanja. Celjanima je to čak sedmi poraz u nizu, u prvom kolu slavili su u Istanbulu, a od tog susreta ne znaju za pobjedu.

Gosti su u mađarsku doputovali svjesni razlike u kvaliteti, ali su se nadali lošijem danu domaćina što bi im omogućilo potencijalno iznenađenje. Međutim to se nije dogodilo, Veszprem je u drugom poluvremenu stvorio dovoljnu razliku za mirnu završnicu.

Slovenci su se dobro držali 40 minuta, na 20 minuta prije kraja zaostajali su malih 20:19, no onda se domaćin polako počeo odvajati. Niti deset minuta kasnije već je bilo plus pet i do kraja susreta neizvjesnosti nije bilo.

Odlični u redovima domaćina bili su Renato Sulić s osam golova iz isto toliko pokušaja i Momir Ilić sa sedam golova. Ivan Slišković postigao je jedan pogodak. Kod gostiju po šest golova postigli su Miha Zarabec i Šime Ivić.

PSG - Kiel 37:30

Jurnjava u Parizu okončana je pobjedom PSG-a protiv Kiela s 37:30. Prema očekivanjima utakmica je bila vrlo visokog ritma, s puno istrčavanja, a Parižani su na kraju bili uspješniji što i nije neočekivano s obzirom na probleme s ozljedama s kojima se Kiel suočava.

Zvonimir Serdarušić protiv svojeg bivšeg kluba složio je pobjedničku taktiku i bez ove sezone uobičajenog dvoznamenkastog učinka Mikkela Hansena odnio je pobjedu.

Brzo se domaćin odvojio i već sredinom prvog poluvremena imao je četiri gola prednosti da bi tijekom prvog poluvremena ta prednost iznosila ogromnih sedam razlike.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu i z 42. minuti PSG je prvi put poveo s dvoznamenkastom razlikom nakon što je Mellgard zabio za 27:17. Sve je već tada bilo jasno, ostalo je pitanje konačnog rezultata, a završilo je 37:30.

Nikola Karabatić bio je najefikasniji s osam golova, Hansen je dodao sedam, a Samuel Honrubia šest. Igor Vori promašio je oba šuta. Na drugoj strani Christian Dissinger i Marko Vujin postigli su po šest pogodaka, a Domagoj Duvnjak pet.

Bešiktaš - Orlen Wisla 29:38

Bešiktaš je ostao na posljednjoj poziciji na ljestvici i nakon drugog susreta s Wislom. Dok je u Poljskoj odigrao ravnopravniju utakmicu i stvorio više problema Poljacima, na svom parketu relativno lako je pao.

Već nakon 40 minuta igre gosti su imali dvoznamenkastu prednost, bili su napadački iznimno raspoloženi i na kraju su zasluženo slavili. Bešiktaš je u završnici susreta malo smanjio zaostatak, ali nedovoljno da bi napravio neko čudo.

Najbolji kod Wisle bili su Dmitri Žitnikov sa sedam golova te s po pet Michal Daszek, Dan Emil Racotea i Valentin Ghionea. Kod poraženih Ramazan Döne zabio je devet golova, Ivan Ninčević postigao je jedan, a Josip Buljubašić nije bio među strijelcima.