Liga prvaka - Skupina A, 8. kolo, 21.11.2015, 19:00 h
RK Zagreb 23:30 Flensburg
Flensburg

Flensburg i u Areni Zagreb bolji od PPD Zagreba

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • subota, 21.11.2015.

Hrvatski prvak ni u drugom susretu zaredom protiv Flensburga nije uspio osigurati slavlje. Nakon minimalnog poraza u gostima, u zagrebačkoj je Areni pretrpio poraz sa sedam pogodaka razlike te su europski bodovi ponovno pripali njemačkoj momčadi.

PPD Zagreb - Flensburg-Handewitt 23:30 (10:15)

Liga prvaka, skupina A, 8. kolo
ZAGREB - Arena Zagreb; Gledatelja: 10357
Suci: Stolarovs/Licis (Latvija)

PPD Zagreb: Stevanović (5 obrana), Ivić (7 obrana); Sabljić, Vujić, Kontrec 1, Šprem, Šebetić 8, Marković, Raković 4, Horvat 2, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 1, Vukić, Kovačević 1, Pavlović 4
Trener: Veselin Vujović

Flensburg-Handewitt: Andersson (16 obrana), Möller; Karlsson, Eggert 4, Glandorf 4, Mogensen 4, Svan Hansen 7, Wanne, Đorđić, Jakobsson, Toft Hansen 4, Lauge Schmidt 3, Mahe 4, Radivojević, Kozina
Trener: Ljubomir Vranješ

Sedmerci: PPD Zagreb: 2/2; Flensburg-Handewitt: 3/3
Isključenja: PPD Zagreb: 4 min.; Flensburg-Handewitt: 10 min.
Crveni karton: PPD Zagreb: -; Flensburg-Handewitt: Kozina (52. min.)

Točno deset dana nakon velike borbe i na koncu minimalnog poraza 27:28 hrvatskog prvaka u Flens-Areni, njemačka je momčad u sklopu osmog kola Lige prvaka stigla u Arenu Zagreb. U dosadašnjem dijelu najelitnijeg europskog klupskog natjecanja Flensburg je sakupio pet pobjeda i pretrpio dva poraza za treće mjesto na ljestvici, dok je PPD Zagreb šesti uz tri slavlja i četiri poraza. U zagrebačkoj Areni gosti su bili bolji u prvome poluvremenu, uvodne minute nastavka pripadaju Zagrebašima, a posljednjih 20 Flensburgu koji osigurava novu pobjedu nad hrvatskom momčadi.

Trener Veselin Vujović među vratnice je poslao Filipa Ivića, a u prvoj obrani našli su se kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Šebetić, Tin Kontrec, Lovro Šprem, Dobrivoje Marković i Tonči Valčić, dok su s tribina susret odgledali Luka Stepančić, Stipe Mandalinić, Leon Šušnja, Lovro Mihić i Josip Šandrk.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima PPD Zagreba Luka Šebetić s osam postignutih pogodaka, Luka Raković i Domagpoj Pavlović dodali su po četiri gola, Filip Ivić sakupio je sedam obrana, Ivan Stevanović pet, dok je najbolji kod Flensburg-Handewitta bio Lasse Svan Hansen sa sedam golova, Krešimir Kozina nije se upisao u listu strijelaca, dok je Mattias Andersson zaustavio 16 lopti.

Susret u zagrebačkoj Areni započeo je minutom šutnje za poginule u terorističkim napadima diljem svijeta. Vrijeme je potom bilo da se domaćin suparniku suprotstavi 5-1 obranom sa Špremom na prednjem te da se odvoji na uvodnih 2:0. No, gostima je kratko trebalo da poravnaju rezultat. Do šeste minute PPD Zagreb se ponovno odvaja na dva pogotka prednosti (4:2), no tada slijedi serija gostujućih pogodaka za hvatanje priključka, ali i preokret rezultata.

Osigurao je do 19. minute Flensburg vodstvo 10:4, a Zagreb se ne uspijeva u tom vremenu razbuditi ni pomoću dva time-outa te punih 13 minuta ne uspijeva postići pogodak. Pri ulasku u završnicu prvog dijela domaća momčad prekida post od pogodaka, a siguran s linije sedam metara jest Luka Raković. Pridružuje mu se tada Ivan Stevanović sigurnom obranom, a sam Raković potom je precizan s krila za domaćih minus četiri (6:10). Održava potom hrvatski prvak zaostatak od četiri gola, no Zagrebaši potom ne koriste prilike za odlazak na minus tri da bi Flensburg to kaznio za vodstvo 15:10 na poluvremenu.

Nakon što je Eggert realizirao sedmerac, vrijeme je bilo da domaći rukometaši pokažu što sve znaju. Započeli su čvrstom obranom kojom su narednih minuta zaustavili svog suparnika, a na pogodak zaostatka (15:16) smanjili su Kontrec, Šebetić, Antonijo Kovačević i Domagoj Pavlović, a sigurnim reakcijama pridružio im se i Stevanović. Sandro Obranović potom je, pak, siguran za izjednačenje 16:16, no Thomas Mogensen odmah prekida njemački post za 17:16.

Nije Zagreb uspio održati ritam koji je nametnuo i Flensburg odlazi na 19:16, a zatim i na 21:17. Zagrebovi Lavovi nemaju više rješenja za njemačku obranu i Flensburg se odvaja na lijepih 24:18. Josip Valčić tada se na kratko ukazuje kod hrvatskog prvaka, osam minuta prije kraja susreta Krešimir Kozina zarađuje svoje treće isključenje, a Horvat sa sedam metara smanjuje na 21:25. Do samoga kraja Flensburg uspijeva dodatno povećati svoje vodstvo za konačno slavlje 30:23.