Branimir Korać • nedjelja, 22.11.2015.

Samo Mario Hezonja od Hrvata u NBA ligi bio je noćas u akciji, Duje Dukan nije u konkurenciji za nastup u dresu Kingsa, a upravo Kingsi igrali su protiv Magica...

Cleveland Cavaliersi i dalje pobjeđuju iako imaju dosta problema s izostancima. Od startera i dalje su za nastup spremni samo LeBron James i Kevin Love, no unatoč tome, niti prošlosezonski protivnik u finalu Istoka nije ih uspio zaustaviti. Uskoro bi Cavsi mogli biti jači za Kyrieja Irvinga koji dobro napreduje, odrađuje treninge s lakšim kontaktom i može ga se uskoro očekivati na parketu. Timofej Mozgov trebao bi se vratiti kroz dva tjedna, Mo Williams i ranije dok je nepoznato kada će prvu ovosezonsku utakmicu odigrati Iman Shumpert.

U ovom susretu Cavse su predvodili Kevin Love s 25 poena (9/15) i 11 skokova te LeBron James s 19 poena (8/15), 11 skokova i osam asistencija. Kod Hawksa po 14 poena ubacili su Paul Millsap (3/13, 11 skokova, pet asistencija) i Kyle Korver (4/10) dok je Al Horford dodao deset poena (4/12) i deset skokova.

Težak poraz upisali su Milwaukee Bucksi u Indianapolisu gdje ih je Indiana svladala s čak 123:86. Na poluvremenu je bilo tek plus četiri za domaćina da bi drugo poluvrijeme Indiana dobila s ogromnih 68:35 i pregazila Buckse. Pacersi su ubacili 15 trica od čega u drugom poluvremenu njih osam iz 15 pokušaja.

Predvodili su ih CJ Miles s 21 poenom (7/16) te s po 20 Paul George (6/17, sedam skokova, sedam dodavanja) i Jordan Hill (9/10, 11 skokova). Kod Bucksa Greg Monroe ubacio je 11 poena (4/10) uz 14 skokova, a po deset poena upisali su Jabari Parker (4/8) i OJ Mayo (4/8).

Sacramento Kingsi predvođeni DeMarcusom Cousinsom svladali su u gostima Orlando Magic 97:91. Cousinsu je to četvrta utakmica u nizu s najmanje 20 poena i deset skokova. "Cousins je igrač koji očajnički želi pobjedu. Ponekad se to odražava u negativnom smislu, ali njemu je stalo, želi pobjede i ako se dogodi nešto loše, to je zato što ne voli gubit", komentirao je George Karl koji nije tajna u lošim je odnosima sa svojom zvijezdom.

U ovom susretu najbolji igrač Kingsa ubacio je 29 poena (8/19) uz 12 skokova i šest asistencija, po 13 poena dodali su Rajon Rondo (5/9, sedam skokova, devet asistencija) i Marco Belinelli (3/7), a Omri Casspi ubacio je 11 poena (5/11) uz 11 skokova. Kod Orlanda Tobias Harris ubacio je 24 poena (10/16), Evan Fournier 17 poena (7/20), Nikola Vučević 11 poena (5/10) uz 11 skokova, a Mario Hezonja za 17 minuta ubacio je tek tri poena (1/3 za tricu) uz tri skoka.

Philadelphia je propustila priliku za prvu ovosezonsku pobjedu na gostovanju u Miamiju. Heat je odnio pobjedu 96:91, ali uz dosta problema s obzirom da je još sredinom zadnje četvrtine gubio s 11 razlike. Ipak serija Miamija u završnici kada je Phila ostala čak sedam minuta bez ubačaja u igri, bila je ključna.

Domaćina su predvodili Dwyane Wade s 27 poena (8/17) i sedam skokova te s po 13 poena Chris Bosh (3/11, 11 skokova) i Hassan Whiteside (4/7, devet skokova, osam blokada). Kod poraženih Isaiah Canaan ubacio je 22 poena (7/17, trica 5/12), Robert Covington 21 poen (6/11) uz šest skokova dok je Jahlil Okafor dodao 16 poena (8/20) i 11 skokova.

Igrači s klupe spasili su Wizardse u gostima u Detroitu. Starteri gostiju nisu bili raspoloženi, ali zato je klupa Wizardsa nadigrala klupu domaćina s 51:15 i donijela prevagu. Domaćin je u završnici imao devet sekundi za napad barem za produžetak, Reggie Jackson dobro je zaustavljen od strane obrane da bi nakon toga Marcus Morris promašio tricu sa sirenom.

Jackson je kod Pistonsa ubacio 20 poena (8718) uz devet asistencija, a po 18 poena ubacili su Morris (6/14, devet skokova) i Ersan Ilyasova (7/10, pet skokova). Kod gostiju Nene Hilario ubacio je 18 poena (9/210) uz sedam skokova, a Otto Porter 17 poena (6/12) uz pet skokova.

Utakmicu koja nikog nije oduševila odigrali su San Antonio Spursi i Memphis Grizzlies. U izostanku LaMarcusa Aldridgea zbog lakše ozljede, u petorci je krenuo David West i iako Spursi nisu briljirali, uspjeli su na kraju odnijeti pobjedu. U ključnim trenucima Kawhi Leonard preuzimao je odgovornost i biop igrač prevage.

Utakmicu je završio s 19 poena (5/15) i sedam skokova, Tony Parker dodao je 18 poena (6/10), a Tim Duncan deset poena (5/8) uz deset skokova. Kod Memphisa Mike Conley ubacio je 16 poena (5/12) uz pet asistencija, a Courtney Lee 15 poena (5/10).

Kristaps Porzingis nastavlja oduševljavati navijače New York Knicksa koji u njemu vide novog Dirka Nowitzkog. Još jedna sjajna predstava Latvijca pomogla je njegovoj momčadi da dođe do pobjede kod Houstona koji ima velikih problema i ne može vezati pobjede bez obzira na odlazak Kevina McHalea.

Na gostovanju u Texasu Porzingis je ubacio 24 poena (8/12), uhvatio 14 skokova i podijelio sedam blokada, a Arron Afflalo ubacio je 16 poena (6/18) i uhvatio šest skokova. Kod Rocketsa James Harden ubacio je 24 poena (8/20) uz deset asistencija i sedam skokova, Terrence Jones dodao je 18 poena (5/14) i devet skokova, a Clint Capela 16 poena (7/9) i 14 skokova.

Rezultati:
Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 109:97 (Kevin Love 25p, 11sk / Paul Millsap 14p, 11sk, 5as)
Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 123:86 (CJ Miles 21p / Greg Monroe 11p, 14sk)
Orlando Magic - Sacramento Kings 91:97 (Tobias Harris 24p / DeMarcus Cousins 29p, 12sk, 6as)
Miami Heat - Philadelphia 76ers 96:91 (Dwyane Wade 27p, 7sk / Isaiah Canaan 22p)
Detroit Pistons - Washington Wizards 95:97 (Reggie Jackson 20p, 9as / Nene Hilario 18p, 7sk)
San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 92:82 (Kawhi Leonard 19p, 7sk / Mike Conley 16p, 5as)
Houston Rockets - New York Knicks 102:107 (James Harden 24p, 10as, 7sk / Kristaps Porzingis 24p, 14sk, 7bl)