Meškov Brest 23:31 Prešov
Prešov

Vasja Furlan vodio Tatran Prešov do pobjede nad bjeloruskim Meškov Brestom

Simona Margetić • ponedjeljak, 23.11.2015.

Tatran Prešov upisao je petu pobjedu nad Meškov Brestom u preostalom susretu četvrtog kola SEHA-Gazprom lige. Zasluge idu cijeloj momčadi, ali posebno Vasji Furlanu, koji je u ponedjeljak predvodio slovački napad u Bjelorusiji.

U sedmom međusobnom susretu u regionalnoj ligi titula pobjednika ovog je puta pripala Tatran Prešovu. Slovaci su vratili za poraz od prije dva dana, kada ih je Meškov Brest pobijedio sa šest razlike u Ligi prvaka.

Tatran Prešov od samog je početka zagospodario gostujućim terenom, a do osme minute imao je prednost od tri pogotka (1:4). Meškov Brest uspio je izjednačiti u sljedećih osam minuta i postaviti 6:6 pogotkom Aleksandra Ciumenceva u 16. minuti. Uslijedila je ravnopravna igra, domaća momčad bila je za petama Trtikovim momcima, ali gosti su uspjeli na odmor otići s +2 (12:14).

U nastavku, Slovaci nisu dopustili ponovno poravnanje rezultata već su se u 43. minuti odmaknuli na pet golova prednosti kada je siguran bio Tomaš Čip za 16:21. Do kraja susreta tu su prednost povećali, a Radoslav Antl na kraju je tri puta tresao bjelorusku mrežu i postavio konačnih 23:31.

Puno hvale nakon ovog susreta pripast će Furlanu, najboljem strijelcu gostujuće momčadi, koji je mrežu Meškov Bresta tresao deset puta. Njegov suigrač među vratnicama, Igor Čuprina, upisao je 18 obrana. Kod domaće momčadi, po četiri pogotka upisali su Ciumencev, Simon Razgor i Dainis Krištopans, Ljubo Vukić dodao je jedan, dok je vratarski tandem Patocki-Čarapenka upisao 14 obrana.